کاریابی در ایتالیا

کاریابی در ایتالیا

 

ایتالیا کشور در جنوب اروپا و متشکل ار شبه جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردنیا میباشد مساحت این کشور ۳۰۱٫۳۴۰ کیلومتر مربع با جمعیتی۶۰٫۷۹۵٫۶۱۲  میلیون نفر میباشد. به خاطر فرم نقشه اش ، ایتالیا به کشور چکمه نیر معروف است.

به دلیل ویژگیهای آب و هوایی و زیباییهای طبیعی و هنری اش به “کشور زیباییها” نیز معروف میباشد. ایتالیا از اعضای اصلی اتحادیۀ اروپا ، ناتو ،سازمان ملل متحد ، گروه هفت ، گروه هشت و گروه بیست میباشدو در ضمن از نقطه نظر جذب توریست و گردشگری  مقام پنجم  را در دنیا دارد.از شمال با سوییس و اتریش، از شمال غرب با فرانسه و از شمال شرق با اسلوانی هم مرز میباشد بر اساس قانون اساسی ، مادۀ ۱۱۴، جمهوری ایتالیا از شهرستانها، استانها ، شهرهای بزرگ و نواحی تشکیل شده است.

ایتالیا دارای ۸۰۹۴ شهرستان، ۱۱۰ استان و ۲۰ ناحیۀ اصلی و بزرگ است. که از جمله میتوان از ساردنیا ، کامپانیا ، توسکانا، ونتوو، پیه مونته ، سیشیلیا، لومباردیا نام برد از شهرهای اصلی نیز میتوان از رم، میلان، ونیز، ناپل، ورونا، تورینو، فلورانس،پادوا،بلونیا، جنوا و پروجا نام برد.

پایتخت سیاسی و تاریخی ایتالیا رم است که جمعیتی بالغ بر ۲٫۸۶۸٫۱۰۴ میلیون نفر دارد اما پایتخت اقتصادی ایتالیا بدون شک شهر میلان است که جمعیتی بالغ بر ۱٫۳۳۹٫۶۲۲ میلیون نفر دارد.

زبان رسمی کشور ایتالیایی است که از زبان توسکانا ناشی میشود ،که در گذر زمان تبدیل به زبان ایتالیایی امروز میشود قابل ذکر است که هر منطقه در ایتالیا دارای گویش محلی خود می باشد که طبق آخرین آمار ۴۴% بطور مطلق ایتالیایی حرف می زنند و ۵۱% ایتالیایی را بهمراه لهجه محلی حرف می زنند و در نهایت ۱۵% فقط به زبان محلی صحبت می کنند.

در بخش های از کشور مانند ایالت بولتزانو بدلیل هم مرز بودن با اتریش زبان آلمانی رایج هست . در ایالت وال له داوستا بدلیل هم مرز بودن با فرانسه مردم به این زبان صحبت می کنند و در ایالت تریست و گوریتزیا بدلیل هم مرزی با کشور اسلووانی مردم به این زبان هم آشنائی دارند.

دولت ایتالیا براساس اصول لائیک اداره میشود در نتیجه مذهب رسمی برای کشور  وجود ندارددر حقیقت دولت و کلیسا دو نهاد مجزا از هم محسوب میشوند شهروندهای ایتالیایی ۸۷٫۸% مسیحیت کاتولیک هستند که از اینها ۲۴٫۴% بطور عملی به دستورات مذهبی شان عمل می کنند. براثر مهاجرت مذاهب دیگر هم مانند مسلمانها ، بودایها ، هندوها ، وارد کشور شده اند.

یورو از سال ۲۰۰۱ واحد پول رسمی ایتالیا میباشد.

براساس آمار ارائه شده توسط ایستات نرخ بیکاری در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۱٫۸% بوده که برای مردها  برابر با ۱۱٫۵% و برای  زنها برابر با  ۱۲٫۸% بوده است.

بر طبق گزارش موسسه آمار ایتالیا نرخ متوسط تورم در سال ۲۰۱۵ برابر با ۰٫۳% بوده این نرخ در سال ۲۰۱۴ برابر با ۰٫۲ % اعلام شده بوده است.

موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزا و اقامت ، اقامت کانادا ، اقامت اروپا ، تحصیل در انگلستان ، اقامت انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار اروپا ، ویزای کار آلمان ، تحصیل در اروپا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای تحصیلی اروپا را به شما نشان خواهد داد.

حال در اینجا می خواهیم اندکی به چگونگی کاریابی در کشور ایتالیا بپردازیم:

کاریابی در ایتالیا:

به چند روش انجام میشود که سعی داریم کلیتی از این مبحث را در اختیار شما همراهان نیز قرار دهیم.

یکی از راه‌های مورد اطمینان و ثمر بخش جهت یافتن شغل دلخواه، مراجعه به موسسات وآژانس‌های کاریابی در ایتالیا می‌باشد. این دسته از موسسات در قدم اول رزومه شخص متقاضی را دریافت کرده و نام ایشان را سامانه خود ثبت می‌نمایند. در قدم دوم شغلی متناسب با رزومه شخص مورد نظر می‌یابند. در نهایت این موسسات مانند پل ارتباطی بین آن فرد و شغل درخواستی عمل کرده و آن دو را به یکدیگر پیوند می‌دهند. درصد موفقیت اشخاصی که از این طریق به جست و جوی کار در این کشور می‌پردازند معمولا از درصد موفقیت نسبتا بالایی برخوردار می‌باشند. ذکر یک نکته الزامی است و آن شرط پرداخت درصدی از حقوق توسط شخص جویای کار به آژانس کاریابی در این روش می‌باشد.

از جمله راه‌های جست و جوی فرصت شغلی مناسب در ایتالیا مراجعه به روزنامه‌های کثیر الانتشار در زمینه تبلیغ آگهی‌های است که در زمینه کاریابی در ایتالیا به صورت تخصصی آگهی منتشر می‌کنند، می‌باشد. البته درصد موفقیت متقاضیان کاریابی در ایتالیا به واسطه این روش در مقایسه با دو روش کاریابی از طریق وب‌ سایت‌ها و موسسات کاریابی در ایتالیا کم‌تر بوده و همچنین مدت زمان یافتن فرصت شغلی مناسب با استفاده از این روش معمولا بیشتر حتی غیر قابل پیش‌بینی می‌باشد.

مراجعه به سایت‌های تخصصی کاریابی راه دیگری جهت یافتن کار در ایتالیا می‌باشد. اشخاص متقاضی می‌توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت‌هایی که در زمینه کاریابی در ایتالیا فعالیت می‌کنند رزومه و سوابق کاری خود را ارسال نمایند. پس از این مرحله رزومه شخص متقاضی مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته و در صورت تایید وارد مرحله کاریابی می‌شود. فرایند کاریابی در ایتالیا به واسطه این روش از روش کاریابی توسط روزنامه‌ها از درصد موفقیت بیشتری برخوردار می‌باشد اما نمی‌توان بازه زمانی مشخصی برای یافتن فرصت شغلی را مشخص نمود.

ما در مطالب بعدی سعی خواهیم داشت در رابطه با شرایط زندگی در سوئد مطالب و توضیحات بیشتری رو خدمتتون ارائه بدیم ، همینطور لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره دقیق در رابطه با کشور سوئد دارید ، می تونین از طریق راه های ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید تا از راهنمایی وکلا و کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید

 

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال