پاسپورت ایتالیا

پاسپورت ایتالیا

 

امروزه افراد بسیارى متقاضى مهاجرت به کشور ایتالیا و اخذ پاسپورت این کشور میباشند ، که پاسپورت ایتالیا از روشهاى مختلفى اخذ میشود

در این مقاله که توسط متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس به تحریر در امده است پاسپورت ایتالیا و روشهاى اخذ پاسپورت  ایتالیا را مورد بررسى قرار میدهیم و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در زمیه مهاحرت به آلمان ، تحصیل در آلمان ، درره هاى کارآموزى کانادا ، تحصیل در کانادا، تحصیل در انگلیس ، دارید میتوانید مطالب مرتبط سایت را مطالعه نمایید و براى کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پاسپورت ایتالیا تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید.

معرفى کشور ایتالیا در یک نگاه

ایتالیا کشورى است که در جنوب قاره اروپا واقع شده است پایتخت ان شهر رم میباشد . جمعیت کشور ایتالیا ۶٠،۶٠٠،٠٠ هزار نفر و مساحت ان ٣٠١،٠٠٠ کیلومتر مربع میباشد . زبان رسمی مردم ایتالیا ایتالیایى است و پول این کشور یورو میباشد . جاذبه هاى توریستى ایتالیا و اب و هواى خوب همواره مقصد گردشگران بیشمارى بوده است .

پاسپورت ایتالیا و اعتبار آن

در اخرین بررسى وضعیت پاسپورت کشورها ایتالیا در دسته بندى چهارم در کنار کشورهاى دانماوک ، فنلاند ، سوئد قرار گرفته است . دارندگان پاسپورت کشور ایتالیا و کشورهاى هم رده ان میتوانند به ١٨٧ کشور بدون ویزا سفر کنند و پاسپورت ایتالیا از اعتبار و جایگاه مناسبى برخوردار است .

پاسپورت ایتالیا و روش اخذ پاسپورت ایتالیا

همانطور که میدانید براى مهاجرت به ایتالیا و سایر کشورهاى اروپایى روشهاى مختلفى وجود دارد که در ادامه به شرح هر یک به اختصار میپردازیم . به طور کلى ۶ روش اصلى براى مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت و اخذ پاسپورت ایتالیا وجود دارد که عبارتند از :

  • تحصیل
  • کار
  • سرمایه گذازى
  • ازدواج
  • تولد
  • پناهندگى

پاسپورت ایتالیا – تحصیل در ایتالیا

یکى از روشهایى که منحر به اقامت ایتالیا و دریافت پاسپورت ایتالیا میسود تحصیل در این کشور میباشد . تحصیل در ایتالیا براى تمامى مقاطع اکادمیک براى دانشجویان بین المللى میسر خواهد بود و دانشجریان پس از تحصیل میبایست کار تمام وقت در ایتالیا پیدا کنند و اقامت کارى بگیرند و با از طریق سرمایه گذارى و سایر روشها پاسپورت ایتالیا را اخذ نمایند .

مقاطع تحصیلى ایتالیا

مقطع کارشناسى :  تحصیل در این دوره به زبان ایتالیایى است و در رشته هاى محدودى به زبان انگلیسى میباشد و متقاضیان تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان ایتالیایى اخذ نمایند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند .

مقطع کارشناسى ارشد : تحصیل در این مقطع در همه رشته ها به هر دو زبان انگلیسى و ایتالیایى برگزار میگردد که متقاضیان با داشتن ایلتس ۵/۶ میتوانند در این دوره شرکت نمایند .

مقطع دکترا : در این دوره نیز به متقاضیان میتوانند به هر دو زبان ایتالیایى و انگلیسى تحصیل نمایند که البته داشتن استاد راهنما  اجبارى است و متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسى باید ایلتس ٧ اخذ نمایند .

دانشجویانى که توانایى پرداخت هزینه اقامت و تحصیل در ایتالیا را نداشته باشند میتوانند از بورسیه هاى استانى استفاده نمایند .

پاسپورت ایتالیا – کار در ایتالیا

یکى دیگر از روشهاى اقامت و اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق کار میباشد . در ابتداى امر میباست ویزاى کار کشور  ایتالیا را دریافت نمایید یعنى باید از طرف کارفرما یا یک شرکت ایتالیایى دعوت به کار شوید . متقاضى کار در ایتالیا باید مدارک تحصیلى و کارى خود را به شرکت مورد نظر ارائه نماید و در صورت تایید کارفرما چنانچه شخصى در ایتالیا و حوزه اروپا خواهان شغل مورد نظر نبود کارفرما میتواند شما را به کار دعوت نماید . در نظر داشته باشید بدون ویزاى کار و اجازه قانونى براى کار پیدا کردن شغل کار بسیار دشوار و پیچیده اى میباشد . پس گذشت ۵ سال کار کردن در ایتالیا و پرداخت مالیات شما میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید و پس از ان میتوانید براى پاسپورت ایتالیا اقدام کنید .

پاسپورت ایتالیا – سرمایه گذارى در ایتالیا

روش دیگرى که منجر به اقامت دائم و اهذ پاسپورت ایتالیا میگردد سرمایه گذارى در ایتالیا میباشد . سرمایه گذارى به صورت ثبت شرکت و کار افرینى و خرید أوراق غرضه میباشد . افراد با  حداقل سرمایه ٢ میلیون  یورو میتوانند أوراق غرضه خریدارى نمایند  و کارت اقامت دو ساله دریافت نمایند و پس از گذشت دو سال به مدت ٣ سال دیگر ان را تمدید نمایند و بعد از ۵ سال اقامت دائم اهذ نمایند و بعد از ان براى پاسپورت ایتالیا اقدام نمایند .

پاسپورت ایتالیا – ازدواج در ایتالیا

طبق قوانین حوزه اروپا و کشور ایتالیا هر زمان مرد یا زنى که شهروند ایتالیا باشند و پاسپورت این کشور را داشته باشند و با نرد و زن غیر ایتالیایى ازدواج نمایند میتوانند براى اقامت همسر خود اقدام نمایند . ازدواج میتواند درکلیسا یا شهردارى در کشور ایتالیا  ثبت شود و همچنین در کشور دیگرى انجام پذیرد که در این صورت با ارائه مدارک لازم به سفارت ایتالیا درخواست ویزا نمرده و پس از دریافت کارت اقامت بعد از گذشت سه سال زندگى میتوانند کارت اقامت دائم دریافت نماید و بعد از گذشت ۵ سال میتوان براى پاسپورت ایتالیا اقدام نمود .

پاسپورت ایتالیا – تولد در ایتالیا

یکى دیگر از روشهاى اقامت ایتالیا و پاسپورت ایتالیا تولد در این کشور میباشد . به طور کلى کشورها در دادن تابعیت از طریق تولد به دو بخش میتوان تقسیم کرد ، کشورهایى که از قانون خاک پیروى میکنند ، کشورهایى که از قانون خون پیروى میکنند . ایتالیا در دادن تابعیت پاسپورت ایتالیا از قانون خون پیروى میکند و بنا بر این اصل اعطاى تابعیت به کودکانى تعلق میگیرد که از پدر یا مادر ایتالیایى متولد شوند و همچنین طفلى که از پدر یا مادر نامشخص متولد گردد تابعیت این کسور را خواهد گرفت .

پاسپورت ایتالیا – پناهندگى در ایتالیا

این روش یکى از خطرناکترین و بدترین واه هاى مهاجرت  میباشد در سالهاى گذشته شرایط براى پناهجویان بسیار سخت شده است و ما به شما توصیه میکنیم  از این روش براى دریافت اقامت و پاسپورت ایتالیا استفاده نفرمایید . پروسه پرونده پناهجویان در ایتالیا بسیار طولانى است و از لحاظ شهروندى خدمات مناسبى را نمیتواند ارائه دهد .

در این مقاله پاسپورت ایتالیا و روشهاى اخذ پاسپورت ایتالیا مورد بررسى قرار گرفت و از انجایى که دریافت ویزاى کارى و اقامت کارى در ایتالیا دشوار است بهترین گزینه تحصیل در ایتالیا میباشد . براى کسب اطلاعات بیشتر میتواتید با مشاورین موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى عدالت پارس با سالها تجربه در این راه و داشتن وکلاى زبده و تیمى متخصص اماده خدمت رسانى به شما عزیزان میباشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال