نحوه اخذ ویزاى توریستى ایتالیا

نحوه اخذ ویزاى توریستى ایتالیا

 

ایتالیا با نام رسمى جمهورى ایتالیا کشورى در اروپاى جنوبى است که در کنار یونان مهد پیدایش تمدن فرهنگ غربى بوده است . این کشور از شمال با فرانسه ، اتریش و سوییس وتا جنوب مانند شبه جزیره کشیده شده است . جمعیت ایتالیا ۶٠ میلیون نفر و ششمین کشور پر جمعیت اروپا است .

در این مقاله که توسط متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس به نگارش درامده است قصد داریم نحوه اخذ ویزاى توریستى ایتالیا را مورد بررسى قرار دهیم . براى کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ایتالیا میتوانید مطالب مرتبط در سایت را مطالعه نمایید و به شما توصیه میکنیم تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید .

ویزاى توریستى ایتالیا

ویزاى توریستى ایتالیا شامل افرادى میشود که با هدف گردشگرى قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند . فراموش نکنید که ویزاى توریستى به شما اجازه کار نمى دهد و براى اشتغال در ایتالیا نیاز به مجوز کار خواهید داشت .

نحوه اخذ ویزاى توریستى ایتالیا

اولین مرحله براى درخواست ویزا تکمیل فرم تقاضاى ویزا است که میتوانید از بخش روادید کنسولگرى ایتالیا تهیه نمایید ، فرم باید در دو نسخه و براى هر فرد به صورت جداگانه تکمیل شود . توجه داشته باشید براى همه مدارک باید فتوکپى داشته باشید و اصل مدارک به شما برگردانده خواهد شد و فتوکپى براى بررسى در بخش روادید خواهد ماند .

مدارک مورد نیاز

 • شناسنامه

ترجمه رسمی شناسنامه با فتوکپى از نمام صفحات شناسنامه

 • گذرنامه

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از درخواست ویزا باشد

 • سه قطعه عکس رنگى
 • ادرس محل کار و زندگى به طور دقیق
 • اسنادى بر وضعیت شغلى متقاضى

براى کارمندان بخش دولتى ترجمه اخرین حکم کارگزینى

براى کارمندان بخش خصوصى گواهى اشتغال به کار

صاحبان شرکت هاى خصوصى ترجمه روزنامه رسمی به همراه رزومه

براى دانشجویان و اعضاى هیات علمى دانشگاه ها کارت بین المللى دانشجویى یا کارت هیات علمى

براى مشاغل ازاد ترجمه جواز کسب یا کارت بازرگانى

 • ترجمه اخرین مدرک تحصیلى
 • پرینت اخرین ماه حساب بانکى شخصى
 • ترجمه سند مالکیت
 • ضمانت نامه بانکى

براى ارائه مدارک احتیاج به وقت ملاقات و مصاحبه از بخش روادید سفارت ایتالیا دارید که میبایست با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضورى براى ملاقات اقدام نمایید .

بررسى مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه به طول مى انجامد و ممکن است براى دریافت پاسخ قطعى درخواست خود چند هفته بیشتر منتظر بمانید .

بعد از صدور موافقت با ویزاى توریستى ایتالیا مدارک زیر نیز مورد نیاز میباشد مانند

 • بیمه مسافرتى

متقاضیان ویزا میبایست بیمه فردى یا جمعى داشته باشند این بیمه یاید هزینه احتمالى بازگشت به میهن تحت مراقبت هاى پزشکى ، هزینه هاى احتمالى نیاز به درمان و یا هزینه هاى اظطرارى بیمارستانى را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در محدوده شینگن معتبر باشد . حداقل هزینه بیمه براى هر فرد سى هزار یورو میباشد و شرکت بیمه گذار باید نماینده اى معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد .

 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعى رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
 • رزو هتل و یا فاکتور پرداخت شده هتل براى کل مدت اقامت در ایتالیا

توجه داشته باشید فرم ویزا باید بدون خط خوردگى و به دقت پر شود و روادید باید از کشورى که مقصد اصلى متقاضى است صادر شود .

براى ویزاى توریستى ایتالیا نیاز به دعودت نامه خواهید داشت و افرادى که داراى دعوت نامه از شرکتها ، موسسات دولتى یا خصوصى و اشخاص حقیقى مقیم ایتالیا هستند میتوانند به کنسولگرى مراجعه کرده و با سایر مدارک خود براى اخذ ویزاى شینگن اقدام نمایند .

ویزاى توریستى ایتالیا یک ویزاى کوتاه مدت از نوع تایپ C  میباشد که معمولاً براى بار اول به مدت کمتر از ٩٠ روز صادر میگردد . این ویزا که همان ویزاى توریستى ایتالیا که از نوع C  میباشد قابلیت تمدید را نخواهد داشت و پس از إتمام اعتبار ویزا شخص میبایست خاک کشور ایتالیا را ترک نماید و مجدداً براى درخواست ویزا اقدام نماید .

در این مقاله نخوه اخذ ویزاى توریستى ایتالیا مورد بررسى قرار گرفت و امید است که با خواندن این مقاله و بررسى دقیق شرایط خود باوانید درست ترین راه را انتخاب نمایید و همچنین میتوانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید تا شرایط شما به صورت کامل مورد بررسى قرار گیرد .

موسسه حقوقى بین المللى عدالت پارس با داشتن سالها تجربه و وکلاى مجرب در این زمینه اماده خدمت رسانى به شما میباشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال