کار ضمن تحصیل در ایتالیا

کار ضمن تحصیل در ایتالیا

 

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و جمعیت ان ۶٠۶٠٠٠٠٠ هزار نفر میباشد و مساحت ان ٣٠١ کیلومتر مربع میباشد . از انجایى که کشور ایتالیا جاذبه هاى بسیارى دارد افراد زیادى هر ساله متقاضى مهاجرت به ایتالیا میباشند .  به دلیل داشتن  دانشگاه ها با کیفیت بالا   و همچنین اخذ  بورسیه تحصیلى افراد بسیارى متقاضى تحصیل در ایتالیا میباشند .

در این مقاله که توسط متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس به نگارش درامده است کار ضمن تحصیل مورد بررسى قرار میگیرد تا شما با توجه به شرلیط خود درست ترین راه را انتخاب نمایید و چنانچه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در ایتالیا ، تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در سوئد ، دوره هاى کارآموزى کانادا را دارید میتوانید مطالب مرتبط سایت را مطالعه نمایید و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه کار ضمن تحصیل در ایتالیا دارید تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید .

همانطور که میدانید کشور ایتالیا با بحران مالى مواجه شده است اما کار براى دانشجویان به صورت پارت تایم به راحتى پیدا میشود زیرا در این کشور کار پاره وقت بیشتر از کار تمام وقت براى مشاغل مورد نیاز میباشد .

براى دانشجویان اتحادیه اروپا که با هدف تحصیل وارد کشور ایتالیا شده اند فرصت هاى زیادى براى تحصیل و کارآموزى  وجود دارد . دانشجویان و افراد دیگرى که وارد خاک این کشور میشوند نیاز به کسب اجازه  کار ندارند و بدون اجازه کار میتوانند کار کنند اما به این نکته توجه فرمایید کارفرمایانى که در این کشور هستند باید مجوز کار داشته باشند و موظفند نامه اى را که براى اجازه کار در ایتالیا صادر شده است را به اداره مهاجرت ارائه دهند .

همچنین افراد میتوانند از طریق ثبت نام در آژانس هاى کاریابى با ارائه مدارکى به دنبال کار پاره وقت و یا دانشجویى باشند . مدارک مورد نظر عبارت است از کد مالى یا مالیاتى ، مجوز انجام کار یا همان ویزاى تحصیلى ، رزومه ، عکسى همانند عکس پاسپورت که ارائه این مدارک الزامى میباشد و با توجه به مدارک داده شده آژانس هاى کاریابى شغل مورد نظر را که به صورت پاره وقت میباشد پیدا کرده و به افراد پیشنهاد مینماید .

ساعات کارى دانشجویان – کار ضمن تحصیل

  • ساعت کارى براى دانشجویان مقطع لیسانس ١٠ ساعت است
  • ساعت کارى دانشجویان مقطع فوق لیسانس ٢٠ ساعت است و بیشتر از این تایم مقدور نمیباشد و کار سیاه نامیده میشود
  • افراد در مقطع دکترا ٣٠ ساعت حق کار دارند که به صورت نیمه وقت میباشد و بعد از گذراندن این دوره میتوانند ۴٠ ساعت در هفته به کار دانشجویى بپردازند ،

حقوقى که فرد ضمن تحصیل دریافت مینماید ٩ یورو در ساعت خواهد بود و دانشجویان براى انجام کارهاى نیمه وقت دانشجویى نیاز به مدارک خاصى نخواهند داشت .

تقاضاى کار در ایتالیا

تقاضاى کار در کشور ایتالیا به این شکل است که کارفرما به مدت ٣ ماه شغل مورد نظر را اگهى میکند و اگر در این مدت شخصى خواهان شغل مورد نیاز پیدا نشد به مدت ٣ ماه دیگر در کل اتحادیه اروبا اگهى مینماید و چنانچه فردى خواهان این شغل نبود کارفرما میتواند نیروى کار خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید .

اجازه کار دانشجویى بر أساس نوع ویزا c و D بسته به مدت زمان ویزاى فرد تعلق میگیرد .

ویزاى نوع C

مدت زمان این ویزا کمتر از ٩٠ روز یا کمتر میباشد و براى اقامت کوتاه مدت یا سفر صادر میشود.

ویزاى نوع D

مدت زمان این ویزا بیش از ٩٠ روز میباشد و به عنوان ویزاى طولانى مدت شناخته شده است .

توجه داشته باشید کار دانشجویى به افرادى تعلق میگیرد که ویزاى بلند مدت D  را اخذ کرده باشند و بتوانند برنامه کارى خود را به درستى انجام دهند .

دانشجویان براى پیدا کردن کار میتوانند به مجلات محلى ، روزنامه هاى کثیرالانتشار ، جستجو از طریق اینترنت  اقدام کرده و کار پاره وقت خود را پیدا نمایند .

در این مقاله کار ضمن تحصیل در ایتالیا مورد بررسى قرار گرفت امید است توانسته باشیم مختصرى از سوالات شما را پاسخ داده باشیم چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید میتوانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى و بین المللى عدالت پارس با سالها تجربه در این راه و داشتن وکلاى مجرب آماده خدمت رسانى به شما عزیزان میباشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال