کار بعد از تحصیل در ایتالیا

کار بعد از تحصیل در ایتالیا

همانطور که میدانید کشور ایتالیا شرایط کارى خوبى را براى افراد دارا نمیباشد و این دغدغه بسبارى از  متقاضیان مهاجرت به ایتالیا و تحصیل و کار در این کشور میباشد .

در این مقاله سعى بر ان داریم کار بعد از تحصیل در ایتالیا و شرایط کار و همچنین موقعیت هاى شغلى در این کشور را مورد بررسى قرار دهیم . چنانچه نیاز  به  کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در ایتالیا و کار ضمن تحصیل در ایتالیا ، کار در آلمان ، دوره هاى کارآموزى کانادا  را دارید میتوانید به مطالب مرتبط در سایت موسسه حقوقى عدالت پارس مراجعه نمایید و براى اطلاعات بیشتر در زمینه کار بعد از تحصیل در ایتالیا تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید .

اقتصاد ایتالیا در حال  حاضر به دورقسمت تقسیم شده است مناطق شمالى و مناطق جنوبی ،در  مناطق شمالى این کشور به خاطر وجود صنایع مختلف براى متقاضیان فرصت هاى شغلى بسیارى فراهم کرده است در صورتى که در مناطق جنوبی این کشور بیکار بسیار حدى است و مشاغل اندکى براى ساکتین ان وجود دارد . از انجایى که این کشور مقصد بسیارى از متقاضیان براى  تحصیل  و کار بعد از تحصیل میباشد میتوانند با داشتن اطلاعات کافى و مدارک لازم جویاى کار در این کشور باشند .

هر چند پیدا کردن یک شغل مناسب در ایتالیا مشکل میباشد اما غیر ممکن نخواهد بود .

دانشجویان و دانش اموزان اتحادیه اروپا

شایان ذکر است دانشجویان و دانش اموزانى که در اتحادیه اروپا زندگى میکنند براى تحصیل ، کار ، اقامت در اینالیا نیاز به مجوز کار نخواهند داشت و تنها با داشتن مدارک مورد نظر و مراجعه به پلیس این کشور میتوانند در شغل مورد نیاز خود به صورت نیمه وقت یا تمام وقت مشغول به کار شوند .

دانشجویان و دانش اموزان خارج از اتحادیه اروپا

دانشجویانى که خارج از اتحادیه اروپا زندگى میکنند براى مهاجرت به ایتالیا براى تحصیل و کار نیازمند اخذ ویزاى تحصیلى و کارى این کشور میباشند . متقاضیان تحصیل و کار در ایتالیا به جهت اخذ این ویزا میباست مدارک لازم را به کنسولگرى یا سفارت محل زندگى خود ارائه دهد . افرادى که بجهت تحصیل وارد کشور ایتالیا میشوند میتوانند از کار نیمه وقت در حین تحصیل براى گذران زندگى استفاده نمایند و چنانچه بعد از فارغ التحصیلى تمایل به کار بعد از تحصیل در کشور ایتالیا را دارند باید ویزاى تحصیلى خود را به ویزاى کارى تبدیل نمایند .

فرصت هاى شغلى براى کار بعد از تحصیل در ایتالیا

متقاضیانى که از یکى از دانشگاه هاى ایتالیا فارغ التحصیل شده اند و خواهان کار بعد از تحصیل در این کشور میباشند موقعیت ها وفرصت هاى شغلى مانند گردشگرى ، صنایع غذایى ، مواد  شیمیایى ، سرامیک ، ماشین الات ، اهن و فولاد ، وسایل نقلیه ، مد و لباس و کفش وجود دارد . همچنین در شرکت هاى بزرگ این کشور مانند فینمکانیکا ، فیات و … میتوانند مشغول به کار شوند .

ساعات کارى افراد بعد از تحصیل در ایتالیا

معمولاً به افراد بعد از تحصیل زمانى را به عنوان زمان جستجوى کار ارائه میدهند و افراد میتوانند در این مدت به یافتن شغل مورد نیاز خود بپردازند .

همانطور که میدانید افراد میتوانند بعد از تحصیل به مدت ۴٠ ساعت در هفته به کار مشغول شوند و اگر بیش ازاین تایم به کار بپردازند کار سیاه محسوب میشود . در زمان دانشجویى افراد میتوانند کار نیمه وقت داشته باشند همانطور که در مطالب پیشین گفته شد دانشجویان در مقطع لیسانس به مدت ١٠ ساعت ، در مقطع فوق لیسانس به مدت ٢٠ ساعت و در مقطع دکترار٣٠ ساعت به صورت نیمه وقت اجازه کار  خواهند داشت.

گرفتن ویزاى کار از طریق تحصیل

افراد براى پیدا کردن در ایتالیا ملزم به گرفتن ویزاى کار این کشور میباشند که از روش زیر امکان پذیر میباشد

گرفتن ویزاى کار از طریق پیشنهاد کارفرما که فرد میبایست یک کارفرما داشته باشد و کارفرما شغل مورد نظر را سه ماه در ایتالیا و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهى میکند و در صورتى که شخصى در این ۶ خواهان شغل مورد نظر نبود کارفرما میتواند نیروى خارج از اتحادیه استخدام نماید .

البته بهترین راه براى اخذ ویزاى کار در ایتالیا گرفتن ویزاى تحصیلى میباشد و افراد بعد از تحصیل میتوانند با داشتن مدارک مورد نیاز و مهارت به زبان ایتالیایى از طریق موسسات کاریابى ، اینترنت ، مجلات ، روزنامه ها ، شغل مورد نیاز را جستجو کرده و شایان ذکر است کشور ایتالیا ترجیح میدهد از فارغ التحصیل کشور و دانشگاه هاى خود براى جذب کار استفاده نماید .

موسسه حقوقى عدالت پارس تمام تلاش خود را بر این امر گذاشته است تا بهترین وکم ریسک ترین روش را به شما پیشنهاد کند تا بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید .

براى کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره کند گردید .

موسسه حقوقى بین المللى عدالت پارس با سالها تجربه در این راه و داشتن وکلاى مجرب آماده خدمت رسانى به شما عزیزان میباشد .

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال