موبایل

09120760161

تلفن ثابت

02188739417

  • fa
  • en

قوانین پناهندگى در آلمان

 

همانطور که می دانید راههای متعددی برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان وجود دارد که یکی از این راهها مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان می باشد. مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان یکی از پر خطرترین و اشتباه ترین راههای مهاجرت به آلمان می باشد  که موسسه حقوقى عدالت پارس در این مقاله سعى دارد قوانین پناهندگى و شرایط پناهندگى در آلمان را مورد بررسى قرار میدهد تا شما را با این راه پر خطر آشنا کند

موسسه حقوقى عدالت پارس هیچگونه خدمات و مشاوره او در خصوص پناهندگى و قوانین آن انجام نمیدهد و این مقاله صرفاً جهت اطلاع و آگاهى عموم از خطرات و مضررات پناهندگى در آلمان میباشد .

بررسى شرایط پناهندگان

طبق کنوانسیون پناهندگی ۱۹۵۱ژنو پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود به دلایل نژادی،مذهب،ملیت،عقاید سیاسی،تعلق به یک گروه اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

پناهندگان در کشورآلمان در کمپ های پناهندگی در وضعیت نا مساعدی زندگی می کنند،اتاق های کوچک،شرایط بهداشتی نا مناسب و بدون امکانات،پناهندگان مجبور هستند تا زمانی که با تقاضای پناهندگیشان موافقت نشده است در کمپ های پناهجویی زندگی کنند.

پناهندگان در آلمان تا زمانی که وضعیت حقوقیشان مشخص نشده است از هیچ نوع حق وحقوقی برخوردار نخواهند بودو حتی اجازه کار را هم در کشور آلمان نخواهند داشت.

قوانین پناهندگى در آلمان

درخواست پناهندگى در کشور آلمان از دو روش امکان پذیر میباشد :

اولین طریق به این صورت است که فرد پناهجو وارد آلمان می‌شود، پس از ورود، درخواست پناهندگی را در اداره کنترل مرکزی یا اداره پلیس ثبت می کند، پس از ثبت، به کمپ های پناهندگی منتقل خواهند شد. پس از انتقال، از پناهجو توسط پلیس عکس و اثر انگشت گرفته می‌شود. پلیس آلمان تصمیم می گیرد که پناهجو یان را به کدام ایالت آلمان انتقال دهد و متقاضی پناهندگی حق تصمیم گیری ندارد. تا زمان بررسی در خواست پناهنده ها، به آن‌ها اجازه اقامت می دهند و از هیچ حقوقی برخوردار‌ نخواهند و همچنین اجازه کار ندارند. تا زمانی که دولت آلمان با درخواست انها موافقت نماید.

پناهندگی آلمان از طریق نهادهای حقوق بشری، دفتر اداری این نهاد حقوق بشری در شهر نورنبرگ واقع شده است و می توان درخواست را به این ادارات ارائه نمود.

طبق ماده ۱۰ قانون پناهندگان AsylVfG پناهجو می بایست هرگونه تغییر آدرس را در اسرع وقت به مأمور مهاجرت BAMF اطلاع دهد. طبق مصوبه سال ۲۰۱۵ متوسط زمان پردازش درخواست پناهندگی ۴ تا ۵ ماه است. با این حال طبق آمار این مدت معمولأ تا یکسال هم خواهد بود زیرا مدت پردازش از زمان ثبت پرونده در دفتر مهاجرت آغاز می شود.

بخش ۳۰ AsylG اعلام می کند اطلاعات نادرست یا ناقص در مورد درخواست پناهندگی پیامدهای مهمی در پی خواهد داشت این موضوع به ویژه در رابطه با اطلاعات هویتی کاذب صدق میکند .

قوانین پناهندگى در آلمان و مصاحبه شخصى

مصاحبه شخصی مهم ترین مرحله رسیدگی به پرونده پناهندگی است بنابراین بهتر است پیش از مصاحبه از سازمانهای کمک کننده در این زمینه راهنمایی بگیرید. در صورتی که متقاضی پناهندگى در آلمان نتواند بنا به دلایلى در روز مصاحبه حضور داشته باشد باید به صورت کتبى و ذکر دلیل اعلام نماید . مصاحبه در دفتر فدرال و در صورت حضور مترجم برگزار می شود. مصاحبه عمومی نیست اما ممکن است توسط یک وکیل یا نماینده کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد  انجام شود و در مورد افرادی که زیر سن قانونی هستند یک نگهبان در جلسه حضور دارد.

متقاضیان زمان کافی برای مصاحبه دارند و در این جلسه دلایل کافی برای سفر خود به آلمان و آزار و اذیت هایی که شخصأ از آن رنج می برند را مطرح می کنند. به عنوان یک اصل تنها آزار و اذیت دولت به عنوان ایجاد شرایط خاص و اضطراری برای پناهندگی پذیرفته می شود بنابراین شرایط اضطراری مانند فقر، جنگ های داخلی، بلایای طبیعی و یا عدم دسترسی به امکانات خاص برای پیشرفت به عنوان دلایل پناهندگی قابل قبول نیست.

درصد بالایی از متقاضیان پناهندگى در آلمان شرایط خوبی برای مهاجرت قانونی دارند و به دلیل عدم اطلاع از قوانین مهاجرت اقدام به درخواست پناهندگی و مهاجرت غیرقانونی می کنند.

ما به هیچ وجه روش پناهندگی را به عنوان روشی صحیح برای مهاجرت پیشنهاد نمی کنیم و توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی با وکلای حقوقی و کارشناسان مشورت نمایید .

این مقاله در خصوص قوانین پناهندگى در آلمان متعلق به موسسه حقوقى عدالت پارس میباشد و در این مقاله که صرفاً جهت آگاهى شما میباشد سعى شد نکات کاربردى مورد بررسى قرار گیرد براى کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به آلمان از روشهاى قانونى با کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى عدالت پارس با سالها تجربه و داشتن وکلاى زبده در امر مهاجرت آماده خدمت رسانى به شما عزیزان میباشد.

[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *