موبایل

09120760161

تلفن ثابت

02188739417

  • fa
  • en

قوانین تحصیل در آلمان

 

یکى از انواع راه هاى مهاجرت به کشور آلمان تحصیل در این کشور میباشد . این راه نسبت به سایر روشهاى مهاجرت کم خطرتر و کم هزینه تر میباشد و سرمایه کمترى نیاز خواهید داشت . شخص متقاضى میتواند در مقاطع مختلف تحصیل در آلمان اقدام به مهاجرت نماید .

براى تحصیل در کشور آلمان دانستن قوانین تحصیل در آلمان به شما عزیزان این کمک را مینماید تا بتوانید به درستى خود را براى درخواست ویزا و مهاجرت به آلمان آماده نمایید ، کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقى عدالت با ارائه مقاله پیش رو در خصوص قوانین تحصیل در آلمان سوالات کلیدى و تخصصى شما عزیزان را مورد بررسى قرار میدهد .

قوانین تحصیل در آلمان

ویزاى دانشجویى

کشور آلمان به دلیل زیر ساخت هاى پژوهشى ، روش عالى آموزش و همچنین کیفیت آموزشى بالا جایگاه مناسبى براى مطالعات کم هزینه و چشم انداز حرفه اى به شمار میرود.

هر فرد خارجى قادر به ادامه تحصیل به این کشور نمیباشد به این دلیل که چندین ملیت اجازه ورود و اقامت در آلمان را بدون داشتن ویزاى مناسب ندارند.

براى اجازه دادن به یک ملیت غیر آلمانى نیاز به ویزاى مناسب میباشد که به منظور تحصیل در یک دوره خاص در نظر گرفته شده است که عبارت است از :

فقط نامه پذیرش از دانشگاه آلمانی دریافت کرده اند

به زودی انتظار می رود پاسخی در مورد درخواست دانشگاه خود در یک دانشگاه در آلمان دریافت کنند.

باید قبل از درخواست در یک دانشگاه آلمانی در یک دوره پایه ثبت نام کرده باشند

میخواهد در یک پروژه پژوهشى در آلمان شرکت کند

نیاز به تکمیل مدرک دکترا دارد

شما باید براى تحصیل باید  از کنسولگرى یا سفارت آلمان در کشور خود درخواست دهید تا بتوانید در دوره مورد نظر وارد شوید و بتوانید در آلمان سکونت داشته باشید . در صورت نیاز به بیش از ٩٠ روز اقامت در آلمان پس از ورود به شما مجوز اقامت اعطاء خواهد شد .

سه نوع ویزاى آلمانى براى کسانیکه هف تحصیل دارند وجود دارد که شرح خواهیم داد

Visa (Visa for Learning Language) – گزینه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند  یادگیری زبان آلمانی در آلمان داشته باشند.

Visa Student Visa Applicant (Visum Zur Studienbewerbung) – اگر میخواهید در آلمان تحصیل کنید، اما هنوز در حال تلاش برای یافتن برنامه درست هستند یا هنوز نامه تایید از دانشگاه خود را دریافت نکرده اند

ویزای دانشجویی (visum Zu Studienzwecken) – اگر قبلا در یک دانشگاه آلمانی پذیرفته شده باشند

چگونه براى درخواست ویزا اقدام کنیم ؟

قبل از انجام هر کار دیگرى، برای درخواست ویزای دانشجویی باید از ویزای سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود استفاده کنید. شما نیاز به یک قرار ملاقات برای مصاحبه ویزا دارید. در روز مصاحبه، باید اسناد درخواست ویزیتتان  را ارائه دهید.

علاوه بر این، شما باید به سؤالات مصاحبه ای که افسر کنسول آماده می کند، به منظور بررسی دقیق شما به عنوان یک نامزد بالقوه ویزا پاسخ دهید.

مصاحبه ویزا

مصاحبه ویزا زمانى است که شما به طور مستقیم به عنوان یک متقاضی ویزا، افسر کنسولی را ملاقات می کنید. در همان زمان شما باید مدارک مورد نیاز ویزا را ارائه کنید، زیرا افسر کنسولی از شما به طور منظم آنها را درخواست می کند. در طول مصاحبه افسر ویزا سوالاتى درباره درخواست ویزا و مدارک شخصى شما میپرسد که باید به صورت صادقانه پاسخ دهید . براى مصاحبه خود شخصاً حاضر شوید و کسى را به عنوان همراه با خود دعوت نکنید . درخواست ناقص ویزا ممکن است رد شود .

هر متقاضى مجاز است نسبت به درخواست ویزاى خود در سفارت یا کنسولگرى اقدامات قانونى را بپذیرد و اگر در معرض تهدید و امنیت شینگن باشد درخواست ویزاى  وى رد خواهد شد . در زمان رد درخواست ویزا متقاضى مطلع خواهد شد .

در قوانین تحصیل در آلمان سعى کنید به درستى برنامه ریزى نمایید تا زمان لازم براى ثبت نام در دانشگاه را داشته باشید . نکته حائز اهمیت که اسناد و مدارک موجود در بدو ورود شما به فرودگاه مورد نیاز میباشد .

در قوانین تحصیل در آلمان توجه داشته باشید که  اگر درخواست ویزاى دانشجویى شما رد شود هزینه ویزاى شما باز پرداخت نخواهد شد . زمانیکه  تحصیل شما به اتمام رسید شما فرصتهاى بسیارى براى کار تمام وقت پیش رو دارید .

امید است که با مطالعه مقاله ارائه شده در زمینه قوانین تحصیل در آلمان  اطلاعات لازم را کسب کرده باشید و براى کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى عدالت پارس آماده خدمت رسانى به شما عزیزان در باب مهاجرت به آلمان ، قوانین تحصیل در آلمان ، کار در آلمان ، میباشد

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *