شرایط زندگی و کار در ایتالیا

شرایط زندگی و کار در ایتالیا

 

ایتالیا کشور در جنوب اروپا و متشکل ار شبه جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردنیا میباشد مساحت این کشور ۳۰۱٫۳۴۰ کیلومتر مربع با جمعیتی۶۰٫۷۹۵٫۶۱۲  میلیون نفر میباشد. به خاطر فرم نقشه اش ، ایتالیا به کشور چکمه نیر معروف است.

به دلیل ویژگیهای آب و هوایی و زیباییهای طبیعی و هنری اش به “کشور زیباییها” نیز معروف میباشد. ایتالیا از اعضای اصلی اتحادیۀ اروپا ، ناتو ،سازمان ملل متحد ، گروه هفت ، گروه هشت و گروه بیست میباشدو در ضمن از نقطه نظر جذب توریست و گردشگری  مقام پنجم  را در دنیا دارد.از شمال با سوییس و اتریش، از شمال غرب با فرانسه و از شمال شرق با اسلوانی هم مرز میباشد بر اساس قانون اساسی ، مادۀ ۱۱۴، جمهوری ایتالیا از شهرستانها، استانها ، شهرهای بزرگ و نواحی تشکیل شده است.

ایتالیا دارای ۸۰۹۴ شهرستان، ۱۱۰ استان و ۲۰ ناحیۀ اصلی و بزرگ است. که از جمله میتوان از ساردنیا ، کامپانیا ، توسکانا، ونتوو، پیه مونته ، سیشیلیا، لومباردیا نام برد از شهرهای اصلی نیز میتوان از رم، میلان، ونیز، ناپل، ورونا، تورینو، فلورانس،پادوا،بلونیا، جنوا و پروجا نام برد.

پایتخت سیاسی و تاریخی ایتالیا رم است که جمعیتی بالغ بر ۲٫۸۶۸٫۱۰۴ میلیون نفر دارد اما پایتخت اقتصادی ایتالیا بدون شک شهر میلان است که جمعیتی بالغ بر ۱٫۳۳۹٫۶۲۲ میلیون نفر دارد.

 زبان رسمی کشور ایتالیایی است که از زبان توسکانا ناشی میشود ،که در گذر زمان تبدیل به زبان ایتالیایی امروز میشود قابل ذکر است که هر منطقه در ایتالیا دارای گویش محلی خود می باشد که طبق آخرین آمار ۴۴% بطور مطلق ایتالیایی حرف می زنند و ۵۱% ایتالیایی را بهمراه لهجه محلی حرف می زنند و در نهایت ۱۵% فقط به زبان محلی صحبت می کنند.

 دولت ایتالیا براساس اصول لائیک اداره میشود در نتیجه مذهب رسمی برای کشور  وجود ندارددر حقیقت دولت و کلیسا دو نهاد مجزا از هم محسوب میشوند شهروندهای ایتالیایی ۸۷٫۸% مسیحیت  کاتولیک هستند که از اینها ۲۴٫۴% بطور عملی به دستورات مذهبی شان عمل می کنند. براثر مهاجرت مذاهب دیگر هم مانند مسلمانها ، بودایها ، هندوها ، وارد کشور شده اند.

 یورو از سال ۲۰۰۱ واحد پول رسمی ایتالیا میباشد.

 براساس آمار ارائه شده توسط ایستات نرخ بیکاری در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۱٫۸% بوده که برای مردها  برابر با ۱۱٫۵% و برای  زنها برابر با  ۱۲٫۸% بوده است.

بر طبق گزارش موسسه آمار ایتالیا نرخ متوسط تورم در سال ۲۰۱۵ برابر با ۰٫۳% بوده این نرخ در سال ۲۰۱۴ برابر با ۰٫۲ % اعلام شده بوده است.

موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزا و اقامت ، اقامت کانادا ، اقامت اروپا ، تحصیل در انگلستان ، اقامت انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار اروپا ، ویزای کار آلمان ، تحصیل در اروپا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای تحصیلی اروپا را به شما نشان خواهد داد.

حال در اینجا می خواهیم به شرایط کار و زندگی در کشور ایتالیا بپردازیم:

هزینه زندگی در ایتالیا ، به سبک و شرایط زندگی و شهر انتخابی شما بستگی دارد ، برای مثال شهرهای میلان و رم گران ترین شهرهای ایتالیا هستند و هزینه زندگی در شهر های دیگر حدود ۳۰ درصد کمتر است .هزینه زندگی دانشجویی شامل هزینه اجاره ، مسکن ، بیمه ، خوراک ، هزینه های رفت و آمد و حمل و نقل و ……. میباشد که حدودا ماهیانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد.

اگر میخواهید برای زندگی به ایتالیا بروید حتما زبان ایتالیایی را بیاموزید. ایتالیایی های کمی به زبان انگلیسی علاقه دارند، ساکنان شهر طبیعتا به عنوان مردم محلی راحت تر با توریست ها خو میگیرند، ولی در بعضی شهرها اینگونه نیست. همچنین این امکان وجود دارد که شما با افرادی برخورد کنید که از صحبت های انگلیسی شما چیزی نفهمند، و این اتفاق اکثرا در شهر های بزرگ ایتالیا همچون فلورانس، رم و ونیز اتفاق میافتد.

اگر برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب کرده اید یادگیری زبان ایتالیایی میتواند کمک شایانی به موقعیت شما در این کشور بکند، هر چند که در بعضی از دانشگاه های ایتالیا، به زبان انگلیسی نیز تدریس میشود.

همچنین برای ادامه زندگی در کشور ایتالیا باید بدانید که ایتالیایی ها نیمی از درآمد خود را صرف مالیات میکنند ، ایتالیایی ها هر سال متحمل پرداخت ۱۰۰ نوع مالیات مختلف به ارزش ۴۷۲ میلیارد یورو شده و سرانه پرداخت مالیات در این کشور به ۱۱ هزار و ۸۰۰ یورو در طول سال می رسد.

حال که اندک با شرایط زندگی در ایتالیا آشنا شدیم میخواهیم نگاهی مختصر به شرایط کاری کشور ایتالیا بیندازیم:

کشورهای اتحادیه ی اروپا و عضو پیمان شینگن از شرایط اقتصادی تقریبا مشابهی برخوردار هستند. به این صورت که اگر شخصی متقاضی کار تمام وقت در کشور ایتالیا باشد، بایستی پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی از این کشور داشته باشد. حداقل مدرک تحصیلی شخص جهت اقدام برای ویزای کار ایتالیا مدرک کارشناسی است، در ضمن تنها داشتن پیشنهاد کاری کفایت نمیکند و شما باید دعوت نامه ای از یک کارفرما که دارای شرکت معتبری در کشور ایتالیاست دریافت کرده باشید. پروسه به این صورت است که خدمات بازار کار ایتالیا بایستی آگهی جهت جذب نیرو یا در اداره کار آن کشور به مدت سه ماه منتشر کند و اگر کسی در خاک ایتالیا متقاضی این شغل نبود، مجددا بار دیگر این آگهی به مدت ۳ ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا درج گردد. حال اگر هیچ شخصی در بین ۲۸ کشور اتحادیه اروپا داوطلب دریافت این شغل نبود، در این حالت سازمانها و کمپانی ها می توانند نیروی کار خود را از بین افراد خارجی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند انتخاب کنند.

ما در مطالب بعدی سعی خواهیم داشت در رابطه با شرایط زندگی در سوئد مطالب و توضیحات بیشتری رو خدمتتون ارائه بدیم ، همینطور لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره دقیق در رابطه با کشور سوئد دارید ، می تونین از طریق راه های ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید تا از راهنمایی وکلا و کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال