دانشگاه فرای برلین

دانشگاه فرای برلین

آلمان یک از کشور های اروپایی می باشد که از نظر تحصیل در رده بالای کیفیت اموزشی قرار دارد و هکه ساله افراد زیادی متقاضی برای تحصیل در دانشگا های این کشور می باشند.

امروز قصد داریم درباره دانشگاه فرای برلین آلمان برای شما صحبت داشته باشیم که یکی از دانشگاه های آلمان می باشد که از جمله بسیاری از افراد برای هر ترم ان دنبال گرفتن پذیرش می باشند

لازم به ذکر است موسسه عدالت پارس هیچ گونه محدودیتی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ندارد.

قبل از همه اینها  افراد باید اطلاعاتی درباره کشور مورد نظر خود داشته باشند تا با چشم باز نسبت به مهاجرت خود اقدام داشته باشند.

یکی از روش های مهاجرت به کشور آلمان مهاجرت از طریق تحصیل می باشند که افراد برای تحصیل به آلمان مهاجرت کرده و آنجا ادامه تحصیل می دهند همچنین می توانند بعد از فارغ التحصیلی در آلمان دنبال کار گشته و بعد از پیدا کردن کار تایپ ویزای خود را به کاری تغییر داده و برای پی آر خود اقدام نمایند معمولا بعد گذشت ۵ سال پی آر میدهند.

کشور آلمان از سمت شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک مرز مشترک دارد. این کشور از سمت شرق با لهستان و همینطور جمهوری چک هم مرز است. آلمان از سمت غرب با فرانسه و بلژیک هم مرز بوده. این کشور از سمت جنوب با اتریش همسایه است. آلمان به طور کلی دارای ۱۶ ایالت است که بزرگترین آن در بخش جنوبی بوده و بایرن نام دارد و کوچکترین آن در شمال غربی قرار دارد و برمن نامیده می شود.زبان این کشور آلمانی می باشد. پایتخت آلمان شهر برلین است برلین شهر عجیبی است. در این شهر می توانید تاریخ کهن آلمان را به شکل یکجا مشاهده نمایید. شهر برلین هم تاریخی است هم مدرن و این ترکیب به نوبه خود بسیار ارزشمند است.قانونمند بودن بخش مهمی از فرهنگ مردم کشور آلمان محسوب می شود. مهندسان در کشور آلمان بسیار مشهور هستند و موقعیت صنعت اتومبیل در این کشور بسیار بالا است.در کشور آلمان زندگی شخصی از کاری جدا است. از ویژگی های مهم مردم این کشور پس انداز، سخت کوشی و احترام است. در کشور آلمان باید به افراد مسن احترام ویژه ای گذاشته شود. در این کشور صحبت به شکل صریح صورت می گیرد و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم آلمان است. آداب احوالپرسی در آلمان بسیار رسمی است و با یک دست دادن سریع و محکم انجام می شود. شما تا زمانی که فرد خود نخواسته است نمی توانید او را به اسم کوچک صدا کنید.

رفتار آلمانی ها با ایرانیان بسیار خوب است این افراد به طور کلی نگاه صلح جویانه به مهاجران دارند.

موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزا و اقامت ، اقامت کانادا ، اقامت اروپا ، تحصیل در انگلستان ، اقامت انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار اروپا ، ویزای کار آلمان ، تحصیل در اروپا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای تحصیلی اروپا را به شما نشان خواهد داد.

چنانچه پس از مطالعه مقاله ، هنوز سوالاتی در ذهن شما علامت سوال بود ، می توانید از طریق راه های ارتباطی ما ، با مشاوران و کارشناسان ما تماس برقرار کرده و جواب سوالات خود را بگیرید.

خوب حالا بر می گردیم به موضوع اصلی مقاله امروز یعنی معرفی یکی از دانشگاه های آلمان بنام ” دانشگاه فرای برلین “

کلا هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور آمان بسیار پایین می باشد بر عکس کیفیت آموزشی بالای دانشگاه ها و مدارس آن .

دانشگاه فرای برلین یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان و بزرگ ترین دانشگاه شهر برلین است.. نام این دانشگاه را فرای به معنای آزاد بر اساس اشاره به وضعیت آن زمان انتخاب کرد.در حال حاضر ۳۴ هزار دانشجو در این دانشگاه حضور دارند.این دانشگاه هر سال حدود ۴۰۰۰ دانشجو جدید می پذیرد.برتر بودن در ۵ دوره  تحصیلی دکترا ، ۳ شاخه تحقیق مربوط به رشته های مختلف علمی و استراتژی های این موسسه ، دانشگاه فری برلین را به موفق ترین دانشگاه در خلاقیت و ابتکار و علمی تبدیل کرده است.

این دانشگاه ۱۲ دانشکده دارد که به شرح ذیل می باشد

دانشکده زیست شناسی و شیمی : متخصص درجه اول در گیاه شناسی مولکولی ، میکروب شناسی ، بیولوژی اعصاب ، و تنوع زیستی می باشد.

دانشکده علوم زمین : این دانشکده به موسسات علوم جغرافیا ، علوم زمین شناسی و هواشناسی تقسیم شده است.

دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر که شامل گروه ریاضی و کامپیوتر است.

دانشکده کسب و کار اقتصاد : که به ۲ بخش تقسیم میشود مدیریت بازاریابی و مدیریت کسب و کار

دانشکده تاریخ و مطالعات فرهنگی که خود به ۸ بخش تقسیم شده است که بخش های آن را برای شما در این قسمت اورده اسم ( گروه مطالعات باستان ، وزارت شرق آسیا و شرق میانه ، موسسه مطالعات یهود ، سمینار الهیات کاتولیک ، موسسه تطبیقی اخلاق و موسسه مطالعات علمی مذهب

دانشکده اموزش پرورشی روان شناسی ، دانشکده فیزیک ، دانشکده فلسفه و علوم انسانی ، دانشکده پزشکی و دانشکده دامپزشکی

برای تحصیل در دانشگاه فرای برلین شرایطی نیاز است که در این قسمت به آن اشاره خواهیم داشت.افراد یا باید پذیرش از دانشگاه سراسری داشته باشند و یا اگر ندارند می توانند قبل از شرکت در دانشگاه های کشور آلمان در کالج های زبان این کشور شرکت نمایند. در این دانشگاه پرداخت شهریه برای دانشجویان الزامی نمی باشد و پرداخت هزینه های خدمات دانشجویی در این دانشگاه ترمی حدود ۲۵۰ یورو می باشد.

این دانشگاه در ۳ مقطع لیسانس ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

در مورد زبان هم در دانشگاه فرای برلین همانند مابقی دانشگاه های آلمان دانشجویان عزیز در مقطع لیسانس باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند و برای ارشد و دکتر به ۲ زبان انگلیسی و آلمانی فرق ندارد کدام مدرک را داشته باشند.تحصیل در مقطع لیسانس حدود ۳ سال طول میکشد که البته رشته های پزشکی و هنر و موسیقی مدت زمان بیشتری را شامل می شودو مقطع ارشد حدود ۱سال و نیم زمان میبرد که باز بستگی به رشته فرد دارد.قبولی در مقطع دکترا همانند بقیه کشور ها قبولی در این مقطع کمی دشوار می باشد که باید فرد شرایط پذیرش را داشته باشد.

دانشجویان حین تحصیل اجازه کار سفید را دارند ( کار سفید کار قانونی می باشد کاری که برای آن مالیات پرداخت شده و بیمه دریافت می کنند ) ،  را دارند البته هر مقطعی ساعتی که اجازه کار را دارند متفاوت است به ترتیب برای دانشجویان مقطع لیسانس ارشد و دکترا در هفته ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ ساعت حق کار دارند که دستمزد انها هفتگی محاسبه می شود که می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل افراد را پوشش بدهد.

شعار این دانشگاه درستی، عدالت و آزادی است. این دانشگاه شامل ۱۰ پژوهشگاه فعال است و اعضای این پژوهشگاه در انجمنی به نام جامعه تحقیقاتی المان عضویت دارند. از امکانت این دانشگاه می‌توان به کتابخانه‌های بزرگ، سیستم حمل‌ونقل دانشجویی، آزمایشگاه‌های پیشرفته، سالن‌های هنری، نمایشی و بسیاری از امکانات دیگر اشاره نمود. در سال ۱۹۴۸ یا به عبارتی اولین سال تأسیس این دانشگاه دو هزار دانشجو در این دانشگاه پذیرش شدند اما در حال حاضر ۳۴۰۰۰ دانشجو و در این دانشگاه حضور دارند، این دانشگاه هرساله بالای ۴۰۰۰ دانشجوی جدید می‌پذیرد. برتر بودن در ۵ دوره تحصیلی دکترا، ۳ شاخه تحقیق مربوط به رشته‌های مختلف علمی و استراتژی‌های این موسسه، دانشگاه فری برلین را به موفق‌ترین دانشگاه در خلاقیت و ابتکار و عمل تبدیل کرده است.

 از برتری های فرای برلین، دانشگاه پزشکی مشترک با دانشگاه هومبولت است. امکاناتی که در دانشگاه فرای برلین به دانشجویان ارائه می شود عبارتنداز: کتابخانه های بزرگ و جامع، سیستم حمل و نقل دانشجویی تقریبا رایگان، آزمایشگاه های مدرن وپیشرفته، سالن های هنری، نمایشی و بسیاری از امکانات ویژه می باشد. همه دانشگاه فرای برلین در آلمان را دانشگاهی بسیار محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی می شناسند. فرای برلین در رشته های هنر،علوم انسانی، علوم اجتماعی جزء برترین دانشگاه های کشور آلمان و یا حتی جهان میباشد. سالیانه در زمینه های مختلف جوایز بیشماری را به خود در خصوص برترین دانشگاه جهان اختصاص داده است.

از دیگر برتری های فرای برلین تبادل رشته می باشد. این دانشگاه در کشورهای نظیر ایالت متحده عربی، بلژیک، روسیه، مصر، هندوستان و چین شعبه دارد. همین مورد باعث تبادل رشته و سپری کردن سال های تحصیلی بعد در کشورهای دیگر می باشد.

کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان اجازه اقامت یکساله برای پیدا کردن کار مناسب و در نهایت تمدید اقامت با ویزای کار می دهد .

موسسه عدالت پارس هیچ گونه محدودیتی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه را ندارد و می تواند از این دانشگاه بدون محدودیت رشته ، برای شخص پذیرش بگیرد.

ما در مطالب بعدی سعی خواهیم داشت در رابطه با کشور آلمان و دانشگاه های این کشور ، مطالب و توضیحات بیشتری رو خدمتتون ارائه بدیم ، همینطور لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره دقیق در رابطه بااین  کشور و دانشگاه های آلمان دارید ، می توانید از طریق راه های ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال