دانشگاه بن

دانشگاه بن

امروز می خواهیم درباره یکی از دانشگاه های کشور آلمان  بنام دانشگاه بن مقاله ای تهیه کنیم. همانطور که می دانید یکی از راه های مهاجرت به کشور آلمان ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد و همه ساله افراد زیادی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام به عمل می آورند.

دانشگاه بن آلمان : در سال ۱۸۱۸ در شهر بن تاسیس شده است. شهر بن در سواحل رودخانه راین واقع شده است. این دانشگاه دارای ۵۴۴ استاد و ۴۵۰۰ هیئت علمی و بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو می باشد که ۴۰۰۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. که این تعداد دانشجو ۱۲٫۵ درصد بالاتر از میانگین ملی است. این دانشگاه در رشته های ریاضیات، فیزیک، نجوم، اقتصاد، علوم زیستی، و فلسفه مشهور است. در میان فارغ التحصیلان و هیئت علمی این دانشگاه هفت نفر برنده جایزه نوبل، سه مدال فیلدز، دوازده نفر برنده جایزه گوتفرید ویلهلم لایبنیتس هستند.

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی منتشر شده در سایت وزارت علوم (۲۱-۲۰۲۰)، بن از جمله دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم بوده و به عنوان یکی از دانشگاه‌های گروه الف (بهترین سطح) شناخته می‌شود. بر اساس رتبه‌بندی این سایت، دانشگاه بن در جایگاه ۲۱ دانشگاه‌های آلمان قرار گرفته است

در ابتدا توضیحاتی درباره کشور آلمان برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم که اگر قصد عزیمت به این کشور را دارید با چشم باز برای کشور مورد نظر تصمیم گیری نمایید.

کشور آلمان از سمت شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک مرز مشترک دارد. این کشور از سمت شرق با لهستان و همینطور جمهوری چک هم مرز است. آلمان از سمت غرب با فرانسه و بلژیک هم مرز بوده. این کشور از سمت جنوب با اتریش همسایه است. آلمان به طور کلی دارای ۱۶ ایالت است که بزرگترین آن در بخش جنوبی بوده و بایرن نام دارد و کوچکترین آن در شمال غربی قرار دارد و برمن نامیده می شود.زبان این کشور آلمانی می باشد. پایتخت آلمان شهر برلین است برلین شهر عجیبی است. در این شهر می توانید تاریخ کهن آلمان را به شکل یکجا مشاهده نمایید. شهر برلین هم تاریخی است هم مدرن و این ترکیب به نوبه خود بسیار ارزشمند است.قانونمند بودن بخش مهمی از فرهنگ مردم کشور آلمان محسوب می شود. مهندسان در کشور آلمان بسیار مشهور هستند و موقعیت صنعت اتومبیل در این کشور بسیار بالا است.در کشور آلمان زندگی شخصی از کاری جدا است. از ویژگی های مهم مردم این کشور پس انداز، سخت کوشی و احترام است. در کشور آلمان باید به افراد مسن احترام ویژه ای گذاشته شود. در این کشور صحبت به شکل صریح صورت می گیرد و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم آلمان است. آداب احوالپرسی در آلمان بسیار رسمی است و با یک دست دادن سریع و محکم انجام می شود. شما تا زمانی که فرد خود نخواسته است نمی توانید او را به اسم کوچک صدا کنید.

رفتار آلمانی ها با ایرانیان بسیار خوب است این افراد به طور کلی نگاه صلح جویانه به مهاجران دارند.

آلمان یکی از کشور های اروپایی می باشد که سطح علمی و کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و تحصیل در مدارس این کشور رایگان می باشد و هزینه های دانشگاهی آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ، خیلی پایین تر می باشد ( دانشگا های دولتی آن هم رایگان می باشند ) در صورتی که از نظر کیفیت آموزشی در سطح دانشگاه های کشور کانادا و انگلستان قرار دارد.

موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزا و اقامت ، اقامت کانادا ، اقامت اروپا ، تحصیل در انگلستان ، اقامت انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار اروپا ، ویزای کار آلمان ، تحصیل در اروپا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای تحصیلی اروپا را به شما نشان خواهد داد.

چنانچه پس از مطالعه مقاله ، هنوز سوالاتی در ذهن شما علامت سوال بود ، می توانید از طریق راه های ارتباطی ما ، با مشاوران و کارشناسان ما تماس برقرار کرده و جواب سوالات خود را بگیرید.

خوب حالا بر می گردیم به موضوع اصلی مقاله امروز یعنی معرفی یکی از دانشگاه های آلمان بنام ” دانشگاه بن آلمان

جزو یکی از بهترین دانشگاه های کشور آلمان می باشد که افراد زیادی همه ساله برای اخذ پذیرش در این دانشگاه نیز اقدام می کنند.

دانشگاه بن بابت تحصیل دردانشگاه هزینه ای دریافت نمی کند. حد اقل هزینه های زندگی برای دانشجویان در مجموع حدود ۵۰۰ یورو و حد اکثر ۱۰۰۰ یورو در ماه است که صرف هزینه های اجاره مسکن، لباس ، غذا، حمل و نقل و… می شود.

دانشگاه بن یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی آلمان میباشد و از دانشگاه های معتبر اروپایی که در سال ۱۸۱۸ تاسیس شده است.

این دانشگاه در رشته های ریاضی فیزیک نجوم اقتصاد علوم زیستی و فلسفه شهرت دارد. این دانشگاه دارای پردیس مستقل نمی باشد و ساختمان اصلی در مرکز شهر واقع شده است که ساختمان اصلی این دانشگاه در گذشته کاخ کلن بوده است و هم اکنون به عنوان دانشکده علوم انسانی  و الهیات می باشد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه بن

علوم کشاورزی ،  اقتصاد کشاورزی و مواد غذای،  علوم کشاورزی و مدیریت منابع، الهیات ، مطالعات آسیا ، فیزیک ،

بیوشیمی ، زیست شناسی ، علوم کامپیوتر ، آموزش زبان آلمانی ، مطالعات فرانسه و آلمان ، حقوق آلمان ، اقتصاد ، مطالعات جهان ، ادبیات انگلسیس ، باستان شناسی ، نقشه برداری ، زمین شناسی ، مطالعات ادیان ، مدیریت بهداشت ، مطالعات رسانه ، پزشکی ، مدیریت بحران و ……….

دانشگاه بن به طور کلی داری ۷ دانشکده است که به شرح زیر هستند:

دانشکده الهیات (کاتولیک) ، دانشکده الهیات (پروتستان) ، دانشکده حقوق و اقتصاد ، دانشکده پزشکی ، دانشکده هنر ، دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی ، دانشکده کشاورزی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

ریزنمرات رسمی دانشگاهی

کپی پاسپورت (از صفحات مربوطه به مشخصات فردی)

گواهی سلامت (ارائه این مدرک ضروری نیست ولی پیشنهاد می‌شود)

عکس شناسایی

مدرک تسلط به زبان آلمانی (حداقل سطح A1)

انگیزه‌نامه

یکی از بزرگترین دغده‌های افرادی که آلمان را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. با وجود اینکه زبان اصلی تدریس در دانشگاه بن (علی‌الخصوص در مقطع کارشناسی)، آلمانی است اما این دانشگاه رشته‌هایی را نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. در ادامه به سطح مورد نیاز زبان (انگلیسی یا آلمانی) برای رشته‌های مختلف می‌پردازیم:

دانشکده الهیات ، دانشکده حقوق و اقتصاد ، دانشکده پزشکی ، دانشکده هنر (علوم انسانی و اجتماعی)

افراد دانشجو طی تحصیل خود اجازه و حق کار از سوی دولت دارند.به این صورت که در هر مقطع  در هفته ساعاتی خاص را حق کار را دارند که با دستمزدی که دریافت می کنند می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را متقبل شوند.

همان طور که بالاتر گفته شد موسسه عدالت پارس هیچ گونه محدودیتی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه را ندارد و می تواند از این دانشگاه بدون محدودیت رشته ، برای شخص پذیرش بگیرد.

ما در مطالب بعدی سعی خواهیم داشت در رابطه با کشور آلمان و دانشگاه های این کشور ، مطالب و توضیحات بیشتری رو خدمتتون ارائه بدیم ، همینطور لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره دقیق در رابطه بااین  کشور و دانشگاه های آلمان دارید ، می توانید از طریق راه های ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال