تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار دارد. مساحت کشور ایتالیا حدوداً برابر با یک پنجم کشور ایران می باشد.پایتخت کشور ایتالیا شهر رم  است. ایتالیا از شبه‌ جزیره ایتالیا , جزیره سیسیل  و جزیره ساردِنی  در دریای مدیترانه تشکیل شده‌ است. ایتالیا جزو هشت کشور برتر صنعتی جهان می باشد که کشوری توسعه یافته به حساب می آید.

واحد پول ایتالیا یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است که زبان اکثر مردم کشور ایتالیا می باشد و به زبان ایتالیایی سخن می گویند. بیشتر مردم ایتالیا رومی تبار هستند و زبان‌ های رایج در ایتالیا هم تقریبا همگی زیر شاخه‌ هایی از زبان رومی محسوب می شوند.

آب و هوای ایتالیا معتدل فصلی می باشد و آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌ های داخلی تفاوت بسیار زیادی دارد.

از جمله مهم‌ترین صنایع کشور ایتالیا می‌توان به صنایع ماشین‌آلات، فلزکاری ، وسایل نقلیه ، شیمیایی ، مواد غذایی و مشروبات ، منسوجات و البسه ، هواپیما سازی ، کشتی‌سازی ، پتروشیمی، الکتریکی ، اتمی و جنگ‌افزار اشاره کرد. گندم ، جو ، سیب‌زمینی ، ذرت ، برنج ، انگور ، ماهی ، گاو و خوک نیز مهم‌ ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا را تشکیل می‌دهند.

موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزا و اقامت ، اقامت کانادا ، اقامت اروپا ، تحصیل در انگلستان ، اقامت انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار اروپا ، ویزای کار آلمان ، تحصیل در اروپا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای تحصیلی اروپا را به شما نشان خواهد داد.

حال میخواهیم در این‌ مقاله به مبحث تحصیل در رشته دارو سازی در کشور ایتالیا ، صحبتی مختصر و جامع داشته باشیم:

 اعتبار بالای دانشگاه های ایتالیا در رشته داروسازی و همچنین تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی و در کنار اینها هزینه مناسب تحصیل در ایتالیا و زندگی در آنب باعث شده متقاضیان زیادی برای تحصیل در رشته داروسازی توجه خود را به ایتالیا معطوف کنند.

برای ورود به رشته داروسازی در ایتالیا متقاضی می بایست در آزمون ورودی برای این رشته شرکت کند و پس از موفقیت در آزمون ورودی وارد داشگاه شود. این آزمون در دانشگاه داروسازی ایتالیا برگزار می شود. یکی از دلایل برگزاری آزمون ورودی برای داروسازی این است که تعداد دانشجویانی که در رشته داروسازیپذیرش میکنند محدود است و این باعث ایجاد شرایط رقابتی بین متقاضیان بین المللی در ایتالیا شده است . نکته دیگری که در خصوص آزمون ورودی در نظر داشته باشید این است که این آزمون برای هر دانشگاه از لحاظ زمانی و کیفیت برگزاری متفاوت است .این آزمون فقط در ایتالیا برگزار میشود و دانشجویان می بایست برای شرکت در این آزمون پذیرش مشروط از دانشگاه دریافت کنند و بواسطه آن برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند. برای درخواست ویزا فرد می بایست مدرک زبان خود را ارائه کند. برای مدرک زبان می بایست حداقل آیلتس ۶ ارائه کنند. اما نکته ای که باید در خصوص پذیرش پس از اعلام نمرات بدانید این است که یکی از شرایطی که در رقابت میتواند بین متقاضیان هم سطح مورد توجه باشد پایین بودن سن متقاضی است اما در صورتیکه فرد نتواند در آزمون ورودی داروسازی قبول شود مجاز خواهد بود پس از گذراندن یک دوره ۶ تا ۹ ماهه وارد دوره تحصیل داروسازی در دانشگاه های ایتالیا شوند.دوره داروسازی در ایتالیا یک دوره پیوسته ۵ ساله است و پس از گذراندن این دوره پنج ساله فرد می تواند مشغول به کار در حرفه داروسازی شود.

تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه میشود. در خصوص دوره های داروسازی در ایتالیابه زبان انگلیسی می بایست برای شروع دوره در ماه اکتبر آماده باشند. در بسیاری از دانشگاه های داروسازی ایتالیا دوره به زبان انگلیسی از این ماه آغاز میشود.

اخذ پذیرش تحصیلی در رشته دارو سازی در ایتالیا:

باتوجه به انگلیسی زبان بودن دوره و شهریه بسیار ناچیز تحصیل در ایتالیا، متقاضیان بسیاری برای شرکت در این دوره از سرتاسر دنیا درخواست میدهند که این باعث میشود اخذ پذیرش در این رشته رقابتی باشد. متقاضیانی که در آزمون ورودی قبول شوند، مدارک خود را به دانشگاه مربوطه در ددلاین مشخص شده تحویل خواهند داد و در حدود یک ماه پس از آزمون دوره خود را آغاز خواهند کرد.

اگر در آزمون ورودی قبول نشوید، امکان ثبت نام در سینگل کرس بعضی از دانشگاه ها را دارید و از این طریق میتوانید ویزای خود را تمدید نمائید.

ما در مطالب بعدی سعی خواهیم داشت در رابطه با شرایط زندگی در سوئد مطالب و توضیحات بیشتری رو خدمتتون ارائه بدیم ، همینطور لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره دقیق در رابطه با کشور ایتالیا دارید ، می تونین از طریق راه های ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال