اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا از طریق کار

 

کانادا یکی از کشور هایی است که سالانه افراد بسیاری به منظور های مختلف به این کشور سفر می نمایند،همچنین یکی از راه های ورود به این کشور مهاجرت از طریق ویزای کاری میباشد و  افراد زیادی بسیار خواهان کار کردن در این کشور و اخذ اقامت از این طریق میباشند

 کانادا از کشورهایی به شمار می رود که  متقاضیان زیادی از سوی ایرانیان دارد و سالیانه بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور اقدام میکنند

وجود شرایطی مانند بازار کاری مناسب, رشد اقتصادی بالا ،سطح بالای رفاه اقتصادی و … از جمله مواردی است که کانادا را به کشوری با تقاضای بالا برای مهاجران  تبدیل نموده است..

در مقاله  حاضربه بررسی اخذ اقامت کانادا از طریق کار پرداخته ایم..

 البته میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت ، تابعیت و شرایط مهاجرت به  کانادا با مشاورین موسسه حقوقی عدالت پارس تماس حاصل فرمایید.

برای مهاجرت به اقصی نقاط دنیا از جمله  کانادا روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد که از جمله انها مهاجرت از طریق ویزای کاری میباشد..

 به دلیل اهمیت و حساسیت امر مهاجرت استفاده از مشاور آگاه که  به تمام این موارد آگاهی داشته باشد میتواند در انتخابی صحیح و آگاهانه به شما یاری رساند.

موسسه حقوقی عدالت پارس  با تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا و تسط وکلای مجرب و مشاورین حقوق بین الملل شما را در رسیدن به این امر یاری می رساند. با تماس با کارشناسان ما میتوانید از مشاوره ای تخصصی برخوردار شوید و از شرایط مهاجرت به کانادا  اطلاعات کسب نمایید.

حال میخواهیم ببینیم که اقامت در کانادا  از طریق کارچگونه میباشد؟و آیا اصلا امکان اخذ اقامت با ویزای کاری وجود دارد یا خیر؟شرایط  کار در کانادا در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟

کانادا کشوری بسیار وسیع و پهناور است و همه ساله کارگران و کارمندان بسیاری را از نقاط مختلف دنیا جذب ورود میکند.

مشاوران مهاجرت کانادا که تحت علامت اختصاری ICCRC شناخته میشوند ، روش های جدید و مختلف مهاجرت در سال ۲۰۱۷ را به خصوص در زمینه اخذ ویزا کار اعلام نمودند.

آنچه بدیهی است این است که کشور کانادا آماده جذب مهاجر به کشور خود است و سیاست های باز بسیاری جهت جذب نیروهای متخصص و کار آمد به کشور خود دارد.

کانادا مزایای بسیاری برای مهاجرین به کشور خود اختصاص داده است که برای نمونه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

قوانین راحت برای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی

تنوع فرهنگی به علت جذب بسیار زیاد مهاجر

به نسبت وسعت بسیاری که دارد ، جمعیت کمتری را در خود جای داده است

کانادا از جمله کشورهای ثروتمند در دنیا است

بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری ، بازنشستگی

خدمات رایگان و یا کم هزینه برای آموزی و پزشکی

اخذ اقامت دائم و شهروندی در زمان کوتاه تر نسبت به سایر کشورها

امنیت بالای حاکم بر کشور کانادا

در نظر داشته باشید که کشور کانادا برای بانوان و خدماتی که به زنان ارائه میدهد درزمینه کار و زندگی و اقامت ،  هم ردیف با کشورهایی همچون سوئد و ایسلند است.

متخصصین ما در موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه برای مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به استرالیا ، مهاجرت به اروپا ، اقامت استرالیا ، اقامت کانادا ، ، تحصیل در استرالیا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار استرالیا ، بلوکارت اروپا ، بلوکارت آلمان ، ویزای نیروهای متخصص استرالیا و کانادا را به شما نشان خواهند داد.

از دیگر مواردی که برای مهاجرت به کانادا حایز اهمیت است ، پذیرش دو تابعیتی بودن از طرف دولت کاناداست.

مورد دیگر زبان رسمی حاکم بر کاناداست . که در واقع زبان انگیسی است . البته در بعضی از استان ها نیز زبان اصلی فرانسوی است.

افراد بسیاری خواستار مهاجرت استانی به کانادا هستند. گاهی واجد شرایط نبودن برای مهاجرت به فدرال موجب این امر میشود و گاهی سکونت اقوام و بستگان باعث جذب مهاجرین به استان های کانادا میگردد.

سیستم امتیاز بندی تا حدودی متفاوت است. برای مثال حداقل نمره برای ورود در طرح کار استان انتاریو شهر تورنتو ، ۶۷ امتیاز است.

خوب است بدانید که  کانادا دارای ۱۰ استان (Province) و ۳ منطقه (Territory) میباشد.

در ادامه این مقاله به بیان شرایط اخذ ویزای کار کانادا میپردازیم:

پیشنهاد کار از سوی کارفرما از ملزومات این امر میباشد. پس از آن درخواستی مبنی بر اخذ گواهی تکمیل شده داده میشود که در ادامه بایستی تاییدیه ای از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت های کشورکانادا که HRSDC نامیده میشود گرفته شود. بر اساس این تاییدیه ، کارفرما اگر بتواند شخص متقاضی کاریابی را از خارج از کشور کانادا ، استخدام نماید Positive labour market opinion  دریافت میکند.

البته بعضی از مشاغل نیز هستند که نیاز به تاییدیه HRSDC ندارند. مثل کارهای خیریه و مذهبی و…

پس از آن باید مدارکی به سفارت کانادا ارائه گردد که افسر پلیس سفارت متقاعد شود که کارجوی مورد نظر پس از اتمام دوره کار خود در کانادا، استان مورد نظر را ترک میکند.

ارائه گواهی تمکن مالی برای ساپورت خود و اشخاص خانواده شخص مهاجر به کانادا الزامی است.

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ضروری است و ارائه گواهی سلامت هم همینطور.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا در واقع در اغلب ایالات کانادا مشابه است.

اولین شرط لازم برای دریافت ویزای کار کانادا ، دریافت نامه ای از طرف شرکت یا کارفرمایی است که شهروند و ومقیم دائم کانادا باشد.

پس از دریافت این نامه ، درخواست متقاضی کاریابی در کانادا بایستی تکمیل گردد و مدارک مورد نیاز ارائه شود.

در نظر داشته باشید که ارائه تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت های کانادا ، از دیگر ملزومات است.

این درخواست به صورت کتبی تنظیم میشود و بر مبنای این تاییدیه ، کارفرمای مورد نظر اجازه استخدام نیروی کار خارجی را کسب مینماید. این تاییدیه Positive Labour Market Opinion نامیده میشود.

شخص متقاضی کار درکانادا لازم است که مدارک بانکی ارائه نماید که گواه درآمد کافی ایشان برای تامین هزینه های زندگی خود و افراد خانواده اش را در کانادا دارد.

ارائه گواهی سلامت جسمی توسط شخص متقاضی کار در کانادا ضروری است و همچنین نداشتن محکومیت و سوء پیشینه نیز الزامی است.

شایان ذکر است که کاریابی شما در کانادا به این معنا نیست که قصد اخذ اقامت دائم در این کشور را دارید ، بلکه مدارک شما به گونه ای باید به افسر سفارت ارائه گردد که گویی پس از اتمام دوره کار خود به کشورتان باز میگردید.

از دیگر شرایط کار درکانادا و اخذ ویزای کار ، داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا بسته به ایالت مورد نظر ، داشتن مدرک زبان فرانسوی است. چرا که شما باید به پلیس سفارت ثابت نمایید که توانایی برقراری ارتباط در کشور کانادا را دارید و میتوانید با دانش زبان خود ، گذران زندگی نمایند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اقامت کانادا  از طریق کار و تمامی سوالات  خود میتوانید از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره ند شوید،

مشاوره های ارائه شده توسط مشاورین عدالت پارس مشاوره ای حقوقی میباشد و ما در کمترین زمان بیشترین داده ها را با نهایت صداقت در اختیار شما قرار میدهیم

[تعداد: 3    میانگین: 1.3/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال