اقامت کانادا از طریق پناهندگى

اقامت کانادا از طریق پناهندگى

 

اخذ اقامت از طریق پناهندگى یکى دیگر از روش هایی است که مورد توجه افراد بسیارى براى مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگى قرار دارد و با توجه به عدم اگاهى از قوانین و شرایط پناهندگى کانادا و سایر روشهاى اقامتى و مهاجرت به کانادا اقدام به این روش مینمایند.

در این راه سوالاتى مطرح میشود که شرایط پناهندگى در کانادا چگونه است ؟ اقدامات لازم و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگى به چه صورت میباشد ؟ قوانین مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگى به چه صورت است ؟ آیا اقامت کانادا از طریق پناهندگى امکان پذیر میباشد ؟ براى پاسخ به سوالات شما عزیزان متخصصان و مشاوران موسسه حقوقى عدالت پارس این نوشتار را تهیه کرده و در دسترس شما قرار میدهد .

به شما توصیه  میشود  که با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملترى کسب نمایید و در صورت تمایل از این روش اقدام نمایید .

این مقاله متعلق به موسسه حقوقى عدالت پارس میباشد .

شرایط پناهندگى

بهتر است بدانید کشور کانادا از امضا کنندگان «کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان سال ۱۹۵۱ “Convention Relating to the Status of Refugees” به شمار می‌رود و سالانه در حدود ٣٠،٠٠٠ پناهجو را در کشور خود میپذیرد و با توجه به برنامه مشخص پناهندگى به انها اقامت دائم اعطاء میکند .

پناهنده شخصى است که از ترس نژاد، دین، ملیت عضویت در گروه های خاص، نظرات سیاسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و در خطر است و در خارج از خاک کشور خود به سر می برد، چرا که به دلایل جانی، امنیتی و ترس قادر به بازگشت به کشور خود نمیباشد . پناهنده در زمان ورود خود به کشور کانادا چه از طریق زمینى یا در فرودگاه باید براى پناهندگى تقاضا دهد .

زمانیکه افسر مهاجرت تایید که فرد ویژگى هاى یک پناهنده را دارد تقاضا را به هیئت مهاجرت و پناهندگان کانادا ارسال میشود .

روشهاى اقامت کانادا از طریق پناهندگى

پناهندگان کنوانسیون در خارج از کانادا

کشورهای پناه دهنده

کشورهای منبع 

روشهاى گزینش پناهندگى

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد

گروه های حمایت کننده خصوصی

سازمان هاى ارجاع دهنده

ورود به کانادا تحت عنوان پناهندگى تحت دولت کانادا  

پناهندگی تحت حمایت دولت به این معنی است که به محض رسیدن به کانادا دولت کانادا برای حدود ٢١ماه شما را تحت حمایت مالی قرار میدهد. دولت هم چنین هزینه ی بیش تر خدمات پزشکی را که شما پس از رسیدن نیاز دارید پوشش میدهد

وقتی به کانادا رسیدید، کارکنان از سازمان ارایٔه کننده ی خدمات مهاجرت به استقبال شما میایند و در فرودگاه به شما کمک خواهند کرد و برای چند روز نخست در کشور جدیدتان شما را همراهی خواهند کرد.

 آنها برای شما جایی برای ماندن مانند مهمان خانه یا هتل آماده میکنند. این مکان برای شما موقتی خواهد بود تا شما مکان مناسبی را پیدا کنید که بتوانید تا هر زمان که بخواهید در آن جا بمانید.

 به شما غذا و لباس داده خواهد شد و دیگر تازه واردان مثل خود را ملاقات خواهید کرد. کارکنان از سازمان ارایٔه کننده ی خدمات مهاجرت سازمان نیز به پرسشهای شما پاسخ خواهند داد و همچنین برای آماده شدن شما برای زندگی جدید در کانادا  کمک خواهند کرد.

در ظرف چند هفته پس از رسیدنتان، شما کمک مالی را از دولت کانادا دریافت میکنید. این کمک مالی به شما

کمک میکند که هزینه ی نیازهای ضروری مانند غذا، لوازم خانه، لباس و اجناس اساسی خانه را پوشش دهید. شما نیزتا یک سال مقرری ماهیانه ای خواهید گرفت تا تقریباٌ یک سال که برای غذا و سر پناه استفاده کنید.دولت نیز برخی هزینه های خدمات پزشکی که شما ممکن است پس از رسیدن احتیاج داشته باشید پوشش خواهد داد.

به علاوه، سازمانهای ارایٔه کننده ی خدمات مهاجرتی برنامه هایی را ارایٔه میکنند که به کارهای روزانه ی شما مانند استفاده از سیستم اتوبوس، وقت گرفتن از پزشک، یا چگونگی کار کردن با بانک را به شما کمک میکنند. این سازمانها میتوانند در تکمیل فرمها، گرفتن کارت اقامت، درخواست بیمه ی بهداشت و شماره بیمه ی اجتماعی و غیره کمک کنند. آنها هم چنین خدمات ترجمه ی حضوری و کتبی ارایٔه میکنند تا به شما برای نیازهای ویژه مانند اطلاعات پزشکی برای دکتر کمک کنند. ارایٔه کنندگان این خدمات نیز همچنین خدمات دوره های آموزش زبان انگلیسی و فرانسه ارایٔه میکنند که مطابق با نیازهای شما هستند. مهم است که شما مهارتهای زبان  خود را گسترش یا بهبود بخشید تا با شرایط انطباق پیدا کنید و یک عضو کامل جامه ی کانادا شوید. . در حالی که دولت کانادا حمایت اولیه برای کمک به شما را برای زندگی در کانادا فراهم میکند، مهم است که شما هم توقعات واقع گرایانه داشته باشید. شما باید آماده باشید که سخت کار کنید تا بیش تر زندگی خود را در کانادا بسازید. آینده ی شما در کانادا بستگی زیاد به پشت کار و تلاشهای شما دارد

متقاضیان پناهندگی در کانادا می‌توانند درخواست خود را از دو طریق زیر انجام دهند:

درخواست پناهندگی در داخل کانادا

تقاضای برخورداری از حمایت پناهندگی در کانادا به دو صورت انجام می شود:

درخواست خود را می‌توان هنگام ورود به کانادا و در مبادی ورودی در فرودگاه، بندر، یا هنگام ورود در مرز زمینی کانادا-آمریکا ارایه داد. درخواست پناهندگی در مبادی ورودی به افسران اداره خدمات مرزی کانادا Canada Border Services Agency تسلیم می‌شود.

درخواست پناهندگی در داخل کانادا را می‌توان به اداره شهروندی و مهاجرت Citizenship and Immigration Canada کانادا ارایه کرد. درخواست پناهندگی اشخاص ممکن است مورد پذیرش قرار گیرد یا رد شود. افسرانی که درخواست پناهندگی شما را دریافت می‌کنند، تعیین می‌کنند که آیا پرونده را می‌توان به هیئت رسیدگی به امور مهاجرت دادگاه اداری مستقل عهده دار اتخاذ تصمیمات در زمینه موضوعات مهاجرت وپناهندگی  ارجاع داد یا خیر.

درخواست پناهندگى در خارج از کانادا

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا CIC در توصیف روند قانونی ورود پناهندگان و اقامت دایم آن‌ها در کانادا، از اصطلاح «اسکان مجدد» استفاده می‌کند. اداره شهروندی و مهاجرت کانادا با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحدسازمان‌های ارجاع کننده پناهندگان و گروه‌های حامی خصوصی برای شناسایی و ارجاع آن‌ها جهت اسکان مجدد در کانادا همکاری می‌کند. گروه‌های خصوصی حامی پناهندگان، گروه‌ها یا شرکت‌های طرف قرارداد با وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا هستند و متعهد به تامین منابع مالی و انجام وظایف خاصی در رابطه با حمایت از پناهندگانی هستند که پا به کشور کانادا می‌گذارند.

متقاضیان تنها در «دسته پناهندگان کنوانسیونی خارج از کشور» و «دسته کشور پناهندگی» تحت حمایت دولت کانادا یا بخش خصوصی، فرصت پناهندگی در این کشور را به دست می‌آورند. این «پناهندگان مجددا اسکان یافته» با ورود به کشور کانادا، مقیم دایم این کشور محسوب می‌شوند.

در این مقاله سعى بر ان شد تا اقامت کانادا از طریق پناهندگى به طور کلى ذکر شود در ضمن نباید از خطرات و مشکلات احتمالى این روش چشم پوشى کرد با این تفاسیر براى اطلاع از اقامت کانادا از طریق پناهندگى و روشهاى مهاجرت به کانادا از طریق قانونى با مشاوران و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

شایان ذکر است موسسه حقوقى عدالت پارس هیچگونه خدماتى در جهت مشاوره از طریق پناهندگى ارائه نخواهد داد . براى اطلاع بیشتر مطالب دیگر سایت را مطالعه نمایید و با موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید

[تعداد: 3    میانگین: 2.3/5]