اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

 

کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیاست که شرایط ایده الی را برای شهروندان و مهاجرانی که به این کشورراه میابند فراهم میکند.

برای ورود به کانادا و اخذ اقامت کانادا راههای متفاوتی وجود دارد . اقامت کانادا از طریق تحصیل در کانادا ، سرمایه گذارى در کانادا ، کار در کانادا ، ازدواج ، توریستى ، پناهندگى صورت میگیرد که غیر از ویزاى توریستى روشهاى دیگر کانادا شما را به اقامت خواهد رساند .

هدف متخصصین موسسه حقوقى عدالت پارس از نگارش این مقاله آشنایى شما با کشور کانادا و اقامت دائم  کانادا میباشد براى کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید .

کانادا یکی از کشورهای شمالی قاره آمریکا است و دارای مساحتی در حدود ۹٫۹۸ میلیون مترمربع بوده و به عنوان چهارمین کشور پهناور در جهان معرفی می شود

جمعیتی که درحال حاضر در کشور کانادا زندگی می کنند حدود ۳۵ میلیون نفر بوده و بخش عمده ای از این جمعیت در بخش جنوبی کانادا اقامت دارند. بخش جنوبی کانادا دارای آب و هوای معتدل است اما کانادا به عنوان یکی از کشورهای سردسیر در جهان شناخته می شود. تنوع فرهنگی موجود در کانادا بسیار زیاد بوده و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. این کشور از نظر اقتصادی نیز در جایگاه ایده آلی قرار دارد و توانسته مقام ۱۱ را جهانی را به خود اختصاص دهد.

همانطور که در ابتداى مقاله به آن اشاره کردیم روشهاى مهاجرتى و اقامتى بسیارى وجود دارد که منجر به اقامت دائم کانادا خواهد شد که به اختصار ان را براى شما عزیزان شرح خواهیم داد و توصیه میکنیم مطالب مرتبط در سایت را مطالعه فرمایید  تا بتوانید  اطلاعات لازم در خصوص اقامت کانادا ، اقامت دائم کانادا ، کار در کانادا ، مهاجرت به کانادا ، بدست اورید .

اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

یکى از راههای مهاجرت به کانادا گرفتن اقامت از طریق ازدواج با شخصی است که خود اقامت دائم کانادا را دارد یادارای پاسپورت کانادایی (تابعیت کانادایی)می باشد که در این مورد شما میتوانید با دادن مدارک مورد نیاز به سفارت  ویزاى خود را خذ نموده و اقامت دائم خود را کسب نمایید .

اقامت دائم کانادا از طریق کار

یکى دیگر از روشهاى مهاجرت به کانادا و اقامت دائم کانادا گرفتن ویزاى کارى کانادا میباشد . از انجا که کانادا کشوری است بزرگ وپیشرفته به همه مدل شغلی نیازمند می باشد و همواره به بعضی مشاغل مثل گرایشهای مهندسی و فنی و مربوط به نفت یا پرستاری نیاز بالایی دارد. اخذ ویزای کاری کانادا از طریق  اسکیل وورکر و یا  اخذ اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری میباشد . که از طریق سیستم امتیاز بندى در دو مرحله صورت  میگیرد .

افرادى که در این دو مرحله که شامل سن ، مدرک تحصیلى ، مدرک زبان ، شغل و سوابق مرتبط شغلى  امتیازات  لازم را کسب نمایند براى انها دعوت نامه اقامت دائم کانادا و پى آر کانادا صادر خواهد شد .

 اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

کشور کانادا باتوجه به داشتن دانشگاههای معتبر و با رنکینگ بالا درسطح جهان و برخورداری از کیفیت تحصیلی و سیستم اموزشی قوی هرساله متقاضیان تحصیل بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کند. برای تحصیل در کانادا داشتن یک سری شرایط الزامی است از جمله داشتن مدرک ایلتس و معدل بالا و همچنین  تحصیل در کانادا براى  دانشجویان همراه با هزینه  میباشد و  دانشجویانى که در کانادا کار و تحصیل میکنند میتوانند از اقامت دائم کانادا طى شرایطى بهره مند شوند

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذارى

یکى دیگر از روشهاى مهاجرت به کانادا سرمایه گذارى میباشد سرمایه گذاری راهی است که خیلی از کشورها برای جذب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری و کمک به اقتصاد خود ازان بهره می جویند. در قبال سرمایه گذاری درکانادا دولت به شخص و همراهان قانونی او اجازه اقامت دائم کانادا را می دهد که هم اکنون بامبلغی در حدود دویست هزار دلار قادر به سرمایه گزاری در این کشور خواهید بود.

مقیم دائم کانادا

مقیم  دائم در کانادا کسی است که از سوی دولت کانادا موفق به اخذ ویزای اقامت دائم شده است و وارد خاک کانادا شده است . به این معنا که شما تابع یا سیتیزن کانادا نیستید ولى اجازه اقامت و کار در کانادا را خواهید داشت . کسانی که مقیم دائم هستند، کارتی دریافت می کنند که معروف به کارت PR است. هنگام ورود و خروج از کانادا لازم است این کارت را همراه داشته باشید. بخصوص موقع ورود به کانادا اگر این کارت همراهتان نباشد، به مشکل جدی برخورد می کنید. به طور معمول در داخل کانادا به این کارت نیاز ندارید.

افرادى که اقامت دائم کانادا را دریافت کرده اند نمیتوانند در راى گیرى ها شرکت نمایند اما میتوانند در هر نقطه اى از کانادا  تحصیل و کار و زندگى کنند و از بیشتر حقوق شهروندى که شامل خدمات رایگان بهداشت و درمان است بهره مند گردند .

اعتبار کارت اقامت دائم

کارت اقامت دائم و اعتبار این کارت مانند اسمش دائمى نمیباشد و براى حفظ این کارت  در پنج سال اول ورود  باید حداقل ٢ سال در کشور کانادا زندگى کند . این نکته را باید در نظر گرفت که زمان طی شده در مدت این دو سال لازم نیست به شکل پیوسته و پشت سر هم باشد اما باید اثبات شود که شخص حداقل ۲ سال در کشور کانادا زندگی کرده است..

فرد دارای اقامت دائم کانادا بایستی به تمام قوانین فدرال و استانی این کشور احترام بگذارد، ارتکاب به جرائم سنگین می تواند به از دست دادن اقامت دائم در این کشور بیانجامد.

براى بدست اوردن تابعیت کشور کانادا لازم است در یک دوره ۵ ساله سه سال در این کشور حضور داشته باشید زمانیکه شما تابع کشور کانادا میشوید اقامت دائم شما اتوماتیک باطل میشود و اقامت شما واقعى میگردد و هیچکس نمیتواند تابعیت شما را باطل کند .

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و تمایل دارید شرایط شما ارزیابى گردد تا درست ترین راه را انتخاب نمایید با مشاورین و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً رایگان و تخصصى تلفنى بهره مند گردید .

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال