اقامت ایتالیا و بررسی شرایط آن

اقامت ایتالیا و بررسی شرایط آن

ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا می باشد و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. شهر رم پایتخت ایتالیا میباشد. این کشور حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد و مهاجرین زیادی در این کشور زندگی می کنند.. هوای ایتالیا مانند دیگر کشورهای اروپایی سرد نیست. البته شمال این کشور به علت وجود رشته کوه های آلپ کمی خنک می باشد اما هر چه به سمت جنوب برویم هوا گرم و گرمتر می شود لذا بیشتر تفریحات مردم ایتالیا بیشتر در جنوب این کشور است.

واتیکان و سان مارینو دو کشور بسیار کوچک هستند که درون خاک ایتالیا قرار دارند و پیاده روی در هرکدام تنها ۱۰ دقیقه طول می کشد. جالبتر آنکه یک بخش از خاک ایتالیا در سوئیس قرار دارد که به آن کامپیونه دیتالیا گفته می‌شود. همچنین جزایر ساردنی و سیسیل در دریای مدیترانه نیز جزو ایتالیا است.

فرهنگ مردم ایتالیا تا حدودی شبیه مردم ایران است

مانند آب و هوا، فرهنگ مردم ایتالیا نیز با بقیه اروپا فرق دارد. ایتالیایی ها مهربان و متملق هستند و از دوستان خود و یا خارجی ها تعریف بیش از اندازه می کنند اما این تملق نوعی تعارف در این کشور محسوب می شود. در عین مهربانی، این مردم کمی خشن تر از سایر مردم دنیا می باشند و از این حیث شباهت زیادی با آمریکایی ها دارند.

مردم این کشور به شنا کردن و استفاده از سواحل برای تفریحات معروف هستند و البته انتخاب از بین این سواحل برای مردم ایتالیا سخت است زیرا ۲۴۸ ساحل با وضعیت پرچم آبی همراه آبهای صاف، زلال و شن های تمیز ساحلی دارند.

آثار باستانی، آثار هنری و طبیعت بی همتای ایتالیا این شبه جزیره را بسیار توریست پذیر کرده است. اگر قصد بازدید از تمامی مکان های دیدنی ایتالیا را دارید احتمالا این کار حدود ۲۰ سال طول می کشد. رم، ونیز و فلورانس را در برنامه سفر توریستی خود در اولویت بگذارید.

ایتالیا کشوری بسیار زیباست که در جنوب اروپا در منطقه اپنین پنیسولا واقع شده است ، این کشور سرزمین اصلی ایتالیا و جزایر اطراف را در بر می گیرد. این جذابیت ها نیز یکی دیگر از جاذبه های تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا باشد. این کشور از سمت جنوب به سواحل شمال افریقا کشده شده است.

ایتالیا کشوری پر تضاد است چرا که دارای شهرهای قدیمی حیرت انگیز، مناظر طبیعی مدیترانه ای شگفت اور، مردم احساساتی و ساده و غذاهای دلپسندی می باشد. به علاوه این کشور جز هشت کشور صنعتی در جهان است که شرکت های بسیار بزرگ و امکانات بسیار زیادی را در بردارد. کشور ایتالیا فرهنگ و تاریخ غنی و دانشگاه های معتبر بسیاری دارد به همین دلیل این کشور به عنوان مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی و اقامت تحصیلی در نظر گرفته شده است.

کشور ایتالیا یکی از پر طرفدار ترین کشور های دنیا برای تحصیل و اعزام دانشجو می باشد. این کشور با توجه به شرایط بسیار خوبی که برای تحصیل دارد می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای ادامه تحصیل در سایر رشته ها باشد. بیشتر دانشگاه های کشور ایتالیا در میان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته اند. اما شما برای تحصیل در این کشور می بایست اطلاعات کافی را در زمینه ی تحصیلی و همچنین اعزام دانشجو به ایتالیا داشته باشید.

حالا اطلعات حدودی درباره کشور ایتالیا ، آب و هوا و فرهنگ این کشور گفته شد.

برای مهاجرت به هر کشوری بایستی قبل از هر اقدامی اطلعات کلی درباره فرهنگ ، اقتصاد آن کشور دانست و با چشم باز برای مهاجرت به کشوری اقدام کرد.

موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزا و اقامت ، اقامت کانادا ، اقامت اروپا ، تحصیل در انگلستان ، اقامت انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای کار اروپا ، ویزای کار آلمان ، تحصیل در اروپا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای تحصیلی اروپا را به شما نشان خواهد داد.

موسسه عدالت پارس با کادری مجرب شامل وکلا ، کارشناسان و مشاوران ، در خدمت شما عزیزان هستند و همه تلاش خود را دارند تا با پاسخگویی به سوالات شما ، بتوانند خدمتی شایسته ارائه بدهند.

حالا میخواهیم مختصری به مبحث اقامت ایتالیا و شرایط آن بپردازیم:

مهاجرت به ایتالیا از چند طریق انجام می شود که ما سعی کردیم به طور  توضیح خلاصه و جامع هر یک در این مقاله بپردازیم:

مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد:

از آنجایی که قوانین اهدای تابعیت در ایتالیا براساس خون می باشد با داشتن والدین ایتالیای تابعیت ایتالیا به صورت اتوماتیک به فرزند منتقل می شود. انتقال شهروندی از طریق نسل مادر فقط برای افراد متولد شده پس از ۱ ژانویه ۱۹۴۸ امکان پذیر است. فرزندی که در حال حاضر با والدین زندگی می کند و در آن لحظه که والدین آن به یک شهروند ایتالیایی تبدیل می شوند، شهروند ایتالیایی خواهد شد. در نظر داشته باشید که شهروندی ایتالیایی به افراد متولد شده در خاک ایتالیا اعطا می شود اگر که پدر و مادر آنها ناشناخته، بدون اقامت یا نتوانند شهروندی خود را به فرزندشان بر اساس قوانین ایالتی که شهروندان آنها هستند، انتقال دهند. یک فرزند به رسمیت شناخته شده و یا اعلام شده در حالی که دارای پدر و مادر ایتالیایی است. افرادی که سن قانونی دارند به رسمیت شناخته شده یا اعلام می شوند، باید در عرض یک سال از این شناخت، انتخاب شوند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج :

پس از ازدواج با فرد ایتالیایی افراد نیز می توانید ۲ سال بعد اقامت بگیرید و ۳ سال بعد از  ازدواج نیز می توانند، تابعیت آن کشور را به دست آورید اما این نیازمند درخواست است. از تاریخ ماه آگوست ۲۰۱۵ مدارک لازم در سایت مرکزی ایتالیا موجود می باشد و شخص متقاضی این نوع ویزا می تواند مدارک لازم را تهیه کرده و برای کنسولگری و سفارت ارسال کند. تمام مدارک می بایست به زبان رسمی ایتالیای ترجمه شود و تحویل کنسولگری داده شود. هم چنین مبلغ ۲۰۰ € برای فرم درخواست می بایست پرداخت گردد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل:

امکان تحصیل در هر سه مقطع دانشگاهی برای اتباع ایرانی در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد که البته شرایط پذیرش در هر قطع را به تفکیک توضیح می دهیم. اکثر دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس در ایتالیا به زبان ایتالیایی می باشد و برای ورود به این دانشگاه ها باید فرد بتواند مدرک زبان ایتالیایی که به نام ( استرنی ) معروف است را در مدرسه ایتالیایی در ایران بگذراند و به حد نصاب نمره ی بالای ۱۶۰ برسد. این دوره ها در تهران و زیر نظر سفارت و هر ساله در ماه ژانویه ( بهمن ) برگزار می شود. هزینه ی این آزمون ۷۵ € می باشد.

حال می خواهیم در این قسمت مبحث مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل ، به قسمتی از مزایای تحصیلی  کشور ایتالیا بپردازیم:

هزینه تحصیل پایین در ایتالیا

بهترین پل جهت مهاجرت به کشوری دیگر در آینده

دریافت مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های بهترین رنکینگ جهانی ( حدود ۴۰ دانشگاه این کشور در رنکینگ ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا میباشد)

امکان ارائه خوابگاه و استفاده دانشجویان از این دانشگاه ها در اکثر شهرها

امکان تحصیل در حوزه شنگن

تحصیل به زبان انگلیسی

صدور روادید بسیار برای ایرانیان

هزینه زندگی پایین در ایتالیا نسبت به کشورهای همسایه خودش

امکان برخوردای از بورسیه تحصیلی در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. البته اکثر دانشگاه های ایتالیا دولتی می باشد. به طور متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا بین ۳۵۰ € تا ۱۶۰۰ یورو در ترم می باشد که این هزینه با بورسیه تحصیلی دی اس یو که دولت ایتالیا می دهد عملا به صفر میرسد. دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا نیز همین میزان هزینه را دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری معمولا رایگان میباشد و اگر هزینه هم داشته باشد کمتر از ۱۰۰۰ € می باشد.

بورسیه تحصیلی در ایتالیا: سه مدل بورسیه در این کشور تعلق می گیرد.

  1. بورسیه دولتی بین ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ € میباشد.
  2. بورسیه تحصیلی دانشگاهی سالیانه بین ۱۰۰۰۰ € تا ۲۰۰۰۰ € که توسط دانشگاه پرداخت می شود.
  3. تخفیفات در هزینه تحصیل ۴۰ % تا ۸۰ %

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار :

کار یکی از موثرترین اقدامات جهت اخذ ویزای ایتالیا می‌باشد که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می‌باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در ایتالیا و سرمایه

گذاری در ایتالیا نیز وجود دارندتابعیت ایتالیا از طریق تولد فرزند در ایتالیا در این کشور وجود ندارد.

کشور ایتالیا دارای سه نوع ویزای کار می‌باشد:

۱–ویزای کار نیازمند (JOB Offer)

۲–ویزای کار تعطیلات (holiday visa)

۳– ویزای جستجوی کار

۱ویزای کاری که نیازمند پیشنهاد کارفرما میباشد:در این نوع ویزای کار فرد باید JOB OFFER مربوطه را داشته و این کارکارفرما اول باید به مدت سه ماه آگهی در کشور ایتالیا داده اگر فرد مناسب با آن شغل در کشور ایتالیا موجود نبود به مدت سه ماه دیگر آگهی شغل مربوطه را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده و بعد از این مدت اگر فردی در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای انجام این شغل مناسب نبود و شرایط موجود در آگهی را نداشت کارفرما می‌تواند این فرد را استخدام نماید. افرادی از اتحادیه اروپا می‌توانند از این پیشنهاد شغلی استفاده کنند؟

افرادی که اقامت کشورهای اروپائی را دارند.

پناهندگانی که دارای مجوز کار می‌باشند.

دانشجویانی که فارغ‌التحصیل کشور ایتالیا و همچنین کشورهای اتحادیه اروپا هستند و مجوز کار کردن دارند.

۲-ویزای کار تعطیلات

شهروندان کشورهای نیوزلند، کره جنوبی، استرالیا در سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی قادر به این خواهند بود که برای مدت یک سال ویزای تعطیلات کار کشور ایتالیا را اخذ نمایند. شهروندان کشور کانادا نیز از سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال می‌توانند به مدت ۲ سال ویزای تعطیلات کار را اخذ نمایند.

افراد واجد شرایط اخذ ویزای کار تعطیلات:

این افراد باید شهروند یکی از کشورهای نیوزلند، استرالیا، کره جنوبی، کانادا باشند.

شما باید افسر ویزا را متوجه این موضوع کنید که فقط به‌قصد تعطیلات نرفته بلکه قصد انجام کار نیز دارند.

سن افراد باید بین ۱۸ تا ۳۰ باشد البته در کانادا تا ۳۵ می‌باشد.

این ویزا برای کودکان محسوب نمی‌شود.

افراد باید پاسبورت کشور مربوطه را به همراه داشته باشند.

ارائه‌ی تمکن مالی برای خرید بلیت برگشت

نشان دادن تمکن مالی و هزینه‌های زندگی برای گذراندن دوره‌ای که قرار است در کشور ایتالیا باشند.

پرداخت هزینه‌ی ویزای تمکن مالی

می‌توان گفت فرد باید در نظر داشته باشد که قوانین این ویزاها در حال تغییر می‌باشند و بهتر است فرد قبل از سفر به کشور ایتالیا اطلاعاتی را در این مورد کسب نموده بعد قصد سفر نماید.

۳- ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می‌باشد و فرد می‌تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار اقامت مربوطه را اخذ می‌نماید.

افرادی که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اروپائی هستند در اولویت جهت دریافت کار محسوب می‌شوند، همچنین کشور ایتالیا به‌واسطه‌ی بورسیه‌های تحصیلی که سالیانه در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خارجی ازجمله ایرانی‌ها اعطا می‌کند دارای شرایط بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل است.

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت ۴ تا ۵ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا می‌گردد. شایان‌ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وقت یا کار دانشجویی حدوداً ۱۰ ساعت و در

مقطع کارشناسی ارشد مجاز به ۲۰ ساعت کار می‌باشند.

ما در مطالب بعدی سعی خواهیم داشت در رابطه با شرایط زندگی در سوئد مطالب و توضیحات بیشتری رو خدمتتون ارائه بدیم ، همینطور لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره دقیق در رابطه با کشور سوئد دارید ، می تونین از طریق راه های ارتباطی موسسه با ما در تماس باشید تا از راهنمایی وکلا و کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال