اقامت آلمان

اقامت آلمان

 

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که سالانه افراد بسیاری به منظور های مختلف به این کشور سفر می نمایند، و از راه های مختلف سعی در ورود به این کشور و اخذ اقامت این کشور را دارند.

آلمان از کشورهایی به شمار می رود که  متقاضیان زیادی از سوی ایرانیان دارد و سالیانه بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور اقدام میکنند

وجود شرایطی مانند بازار کاری مناسب, رشد اقتصادی بالا ،سطح بالای رفاه اقتصادی و … از جمله مواردی است که آلمان کشوری با تقاضای بالا برای مهاجران  تبدیل نموده است..

در مقاله  حاضربه بررسی اقامت  آلمان پرداخته ایم..

 البته میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت ، تابعیت و شرایط مهاجرت به آلمان با مشاورین موسسه حقوقی عدالت پارس تماس حاصل فرمایید.

برای مهاجرت به اقصی نقاط دنیا از جمله آلمان روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد و میتوان به طرق مختلفی مانند تحصیلی،کاری،سرمایه گذاری و… به این کشور مهاجرت نمود..

 به دلیل اهمیت و حساسیت امر مهاجرت استفاده از مشاور آگاه که  به تمام این موارد آگاهی داشته باشد میتواند در انتخابی صحیح و آگاهانه به شما یاری رساند.

موسسه حقوقی عدالت پارس  با تجربه در زمینه مهاجرت به آلمان و تسط وکلای مجرب و مشاورین حقوق بین الملل شما را در رسیدن به این امر یاری می رساند. با تماس با کارشناسان ما میتوانید از مشاوره ای تخصصی برخوردار شوید و از شرایط مهاجرت به آلمان  اطلاعات کسب نمایید.

حال میخواهیم ببینیم که مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور چگونه میباشد؟و آیا اصلا امکان اخذ اقامت در این کشور وجود دارد یا خیر؟شرایط  اقامت آلمان در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟

قطب اقتصاد اروپا و یکی از کشورهای اروپای غربی کشور آلمان میباشد.

پایتخت این کشور برلین و از کشورهای عضو پیمان شینگن میباشد. این کشور ، از جنوب با اتریش و سوئیس ، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از غرب با فرانسه و هلند، از شمال با دریای بالتیک و دانمارک مرز مشترک دارد.
برخلاف رکود اقتصادی که دامنگیر کشوهای اروپایی است، کشور آلمان دارای یک اقتصاد قوی در بین کشورهای اتحادیه اروپا میباشد. امکاناتی که دانشگاه های این کشور برای تحصیل رایگان در آلمان و در دانشگاه های بسیار ممتاز خود با رتبه بالا مهیا کرده است از یک سو و امید به داشتن آینده ای روشن از سوی دیگر باعث شده است که کشور آلمان همیشه مورد استقبال علاقه مندان به تحصیل واقع شود.

برای کسب شهروندی یا تابعیت آلمان شرایط قانونی خاصی وجود دارد که شخص متقاضی با برآورده کردن آنها میتواند تابعیت کشور آلمان را کسب نماید.

در کشور آلمان اقامت به دو دسته تقسیم میشود:

۱- اقامت موقت یا کوتاه مدت

این اقامت اقامتی محدود و معمولا یکساله میباشد،اما در صورت نیاز به زمان بیشتر(مانند تحصیل) هرساله نیاز به تمدید دارد.
این اقامت شامل مواردی مثل تحصیل،کار،آموزش زبان یا دوره هایی برا حرفه های خاص و… میباشد.

۲- اقامت دائم

 در این نوع اقامت اقامتی که فرد دریافت مینماید همیشگی بوده و به ویزاهای سرمایه گذاری،ازدواج و بلو کارت اعطا میشود،اما دارای شرایطی است که به بیان آن میپردازیم.

این شرایط عبارتند از:

-فرد به مدت ۵ سال اقامت غیر دائم در آلمان داشته باشد.

-فرد قادر به تامین هزینه های زندگی خود باشد.

-فرد میبایست کشور آلمان را به عنوان یک کشور دموکرات قبول داشته باشد.

-فرد میبایست به کشور آلمان پایبند باشد و اقداماتی بر ضد منافع این کشور انجام ندهد.
-فرد میبایست تسلط به زبان آلمانی در سطح B1 داشته باشد.

-فرد میباست تقاضای دریافت تابعیت آلمان را داشته و همچنین تابعیت قبلی خود را برای اخذ تابعیت آلمان واگذار نماید.

در مورد تابعیت نیز باید گفت تابعیت این کشور معمولا پس از ۸ سال اقامت در کشور آلمان اخذ میشود که شرایط آن را در ذیل بیان مینماییم:

-به مدت ۸ سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد،البته در مواردی استثنایی به افرادی خاص در زمان کمتری تابعیت اعطاء میشود.

-فرد بتواند مخارج زندگی خود  و خانواده خود را تامین نماید،البته بدون در نظر گرفتن مزایای رفاهی دولت آلمان و حقوق بیکاری

-تسلط به زبان آلمانی در سطح B1

-فرد میبایست به قانون اساسی کشور آلمان تعهد داشته باشد.

-فرد میبایست فاقد سوءپیشینه کیفری باشد.

-به دلیل نپذیرفتن دو تابعیتی بودن افراد،فرد برای کسب تابعیت آلمان میبایست تابعیت قبلی خود را ترک نماید.
-اگر فرد از طریق ویزای ازدواج وارد کشور آلمان شده باشد،پس از ۳ سال میتواند به تابعیت کشور آلمان دست یابد.
-افراد پس از ۵ سال کار در کشور آلمان میتوانند اقامت دائم دریافت نمایند و پس از ۳ سال اقامت دائم در این کشور میتوانند به تابعیت کشور آلمان دست پیدا کنند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اقمت المان و تمامی سوالات  خود میتوانید از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره ند شوید،

مشاوره های ارائه شده توسط مشاورین عدالت پارس مشاوره ای حقوقی میباشد و ما در کمترین زمان بیشترین داده ها را با نهایت صداقت در اختیار شما قرار میدهیم

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]