اسکیلد ورکر استرالیا

ویزای کار استرالیا
اسکیلد ورکر استرالیا

ویزای کار استرالیا ، مشاوره ویزا، اخذ اقامت کاری و ویزا مولتی ، مهاجرت به استرالیا ، وکیل مهاجرت به استرالیا ، اقامت استرالیا ، ویزای تخصص و نیروهای متخصص ، اسکیلد ورکر استرالیا ، Skilled Worker Visa

ویزای کار استرالیا یا ویزای Skilled worker و نیروی متخصص ، در حال حاضر بیش از هر نوع ویزای دیگر برای این کشور متقاضی دارد.

البته افرادی که در امتیاز بندی مربوط به اقامت دائم و یا اقامت موقت طرح اسکیلد ورکر قرار نمیگیرند ، میتوانند با ویزای تحصیلی نیز وارد استرالیا شوند و سپس جویای کار شوند و یا در طرح نیروهای متخصص قرار گیرند.

ویزای اسکیلد ورکر استرالیا به سه قسم ویزای ۱۸۹ ، ویزای ۱۹۰ و ویزای ۴۸۹ قابل بررسی است که در این مقاله ، هرکدام از این اقسام را به تفکیک توضیح خواهیم داد.

 1. ویزای ۱۸۹ استرالیا : در واقع اقامت دائم استرالیا است که بیش از سایر موارد مذکور ، متقاضی دارد.

مجموع امتیازات شخص متقاضی در این طرح ، باید ۶۰ باشد تا بتواند برای انجام این پروسه مهاجرتی و اخذ اقامت دائم ، اقدام نماید.

مواردی که در این امتیاز بندی مد نظر هستند شامل : سن ، نمره زبان ، مدارک تحصیلی ، سوابق کاری میباشد.

برای مثال امتیاز اشخاصی که در سن ۲۵ تا ۳۲ سال هستند ، ۳۰ امتیاز کامل را کسب میکنند.

نمره زبان ۷ آیلتس ، ۱۰ امتیاز و نمره زبان ۸ آیلتس ۲۰ امتیاز دارد.

اشخاصی که در استرالیا تحصیل کرده اند و مدرک تحصیلی اشان از دانشگاه های  استرالیا صادر شده است میتوانند ۵ امتیاز کسب نمایند.

 برای مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های خارج از استرالیا در مقطع لیسانس ۱۵ امتیاز و برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا ۲۰ امتیاز در نظر گرفته شده است.

همچنین اینکه مدارک فنی حرفه ای نیز دارای امتیاز میباشند. البته در نظر داشته باشید که دوره های فنی و حرفه ای صادره در صورتی دارای امتیاز هستند که طول دوره حداقل ۱ سال و نیم باشد و دوره های کوتاه مدت هیچگونه امتیازی ندارند.

و درنهایت اینکه سوابق کاری بالای ۳ سال نیز دارای امتیاز نیز میباشد.

در رابطه با اینکه آیا همسر شخص main applicant هم به عنوان نمره مثبت در این امتیاز بندی لحاظ میشوند یا خیر ؛ باید گفت که مدارک تحصیلی و یا فنی و حرفه ای ایشان نیز نیاز به ارزیابی دارد و در صورتیکه واجد شرایط باشد میتواند ۵ امتیاز به مجموع امتیاز بندی ها اضافه نماید.

 1. ویزای ۱۹۰ استرالیا :  این نوع ویزا هم در واقع اقامت دائم استرلیا است که افراد به صورت مستقیم وارد طرح اقامتی میشوند.

منتها تفاوت عمده ویزای ۱۹۰ با ویزای ۱۸۹ در مورد سیستم امتیاز بندی است . در ویزای ۱۹۰ ، ۵ امتیاز مستقیم از طرف ایالت مورد نظر اعطا میشود. در صورتی که ایالت مربوطه لیست مشاغل و موارد مورد نظر را اعلام نماید و متقاضی مهاجرت از لحاظ شغلی در این لیست گنجانده شود ، میتوان از این ۵ امتیاز مربوط به امتیاز ایالتی هم استفاده کنند.

در واقع سیاست گذاری استرالیا برای طرح ویزای ۱۹۰ ، جذب نیرو های متخصص و کاری برای ایالت هایی است که متقاضی زیادی ندارند و چه بسا امکاناتی که در اختیار متقاضیان مهاجرت به این قبیل حوزه ها در نظر میگیرند ، بیش از سایر ایالات مهاجر پذیر تر استرالیاست.

 1. مورد دیگری که برای ویزای اسکیلد ورکر (skilled worker) استرالیا قابلیت اقدام دارد ، ویزای ۴۸۹ است که بر خلاف دو مورد ویزای دیگر ، اقامت موقت ۲ ساله است که قابلیت تمدید و اخذ اقامت دائم را هم دارد .

در واقع ویزای ۴۸۹ برای افرادی مناسب است که از لحاظ امتیاز بندی در شرایط ایده آلی قرار ندارند و ترجیح آنها بر این است که با ویزای کار موقت حتی وارد خاک استرالیا شوند و در آنجا اقامت خود را تمدید نمایند.

ویزای ۴۸۹ استرالیا نیز دارای امتیاز ایالتی است و نیاز به اسپانسر ایالتی دارد. در این مورد اسپانسر ایالتی شبیه ویزای ۱۹۰ است.

[تعداد: 6    میانگین: 3.2/5]
۱نظر
 • Avatar
  محفوظ
  ارسال شده در تاریخ ۱۳:۵۳h, ۱۸ اردیبهشت پاسخ

  سلام،
  من شاغل در شرکت نفت و همسرم در بانک مرکزی هست(هر دوی ما کار آی تی میکنیم). فرزندی نداریم.
  آیا امکان گرفتن ویزای مذکور رو داریم و چه قدر هزینه اخذ ویزا و کارهای مربوطه می شود؟

  ممنون

لطفاً سوال یا نظر خود را ارسال نمایید

16 − 11 =

پشتیبانی آنلاین
ارسال