اخذ ویزاى کانادا

اخذ ویزاى کانادا

 

کانادا دومین کشور داراى ذخائر نفت و گاز در جهان مى باشد و صنعت نفت و گاز، چوب بری ، کشاورزی از صنایع  مهم این کشور به حساب می‌آید.

این کشور دارای اقتصاد بازار آزاد است وعضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه  (OECD) و گروه ۸ (G8) است. اقتصاد کشورکانادا روز به روز در حال  پیشرفت است و نرخ بیکاری در آن کم می باشد .

مهاجرت به کانادا از طرق مختلفى صورت میپذیرد که با استفاده از این روشها میتوانید اقامت کشور کانادا را اخذ نمایید .

 آیا با اخذ ویزاى کانادا میتوان اقامت دائم این کشور را اخذ نماییم ؟

بهترین راه اخذ ویزاى کانادا چیست ؟

شرایط انلاین ثبت نام ویزاى کانادا چیست ؟

مشاوران و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس در این مقاله اطلاعاتى را در خصوص اخذ ویزاى کانادا در اختیار شما عزیزان قرار میدهند امید بر ان است با مطالعه این مقاله و مقالات مرتبط سایت پاسخ سوالات خود را جویا شوید و آگاهانه قدم در این راه بگذارید .

ویزاى ورود به کشور کانادا انواع مختلفى دارد

ویزاى توریستى

ویزاى تحصیلى

ویزاى سرمایه گذارى

ویزاى کارى

ویزاى ازدواج

سیستم مهاجرپذیر بودن کشورکانادا  اب و هواى  خوب جمعیت کم مساحت بالا رفاه اجتماعی بالا  اقتصاد قوی و سطح فرهنگی غنی و  نزدیکی به کشور امریکا و داشتن زبان انگلیسى به عنوان زبان رسمى .

کشور کانادا به افراد   اجازه میدهد  که در ابتدا اقامت را اخذ کرده و پس از آن برای اخذ تابعیت نیز اقدام کنند .

ویزاى توریستى کشور کانادا در مقایسه با ویزاهاى توریستى سایر کشورها بلند مدت تر و همچنین پرطرفدارتر میباشد . این نوع ویزا در کشور کانادا تحت شرایط خاص قابل تبدیل و تمدید میباشد . یک ویزا بلند مدت تا تاریخ انقضاى پاسپورت فرد میدهند و باید بعد از هر ۶ ماه حضور یک بار از خاک این کشور خارج شوند و دوباره ورود کنند ،سقف این ویزا میتواند به مدت ۵ سال باشد که همانطور که گفته شد قابل تبدیل به ویزاى کارى ، تحصیلى ، سرمایه گذارى میباشد .

معمولاً افرادى در اخذ این نوع ویزا موفق هستند که مدارکى را ارائه دهند تا افسر ویزا را قانع کرده و این مدارک حاکى از این نباشد که فرد قصد ماندن و پناهندگى در کشور کانادا را دارند و همچنین داشتن ویزاى شنگن و سفرهاى متعدد خارج از کشور کمک قابل توجهى به اخذ این ویزا مینماید .

ویزاى تحصیلى یکى دیگر از پر طرفدارترین ویزاهاى کشور  کانادا مى باشد. معمولا تحصیل در مقطع لیسانس کانادا سه ساله و فوق لیسانس یک تا دو ساله و دکترا سه ساله میباشد. زبان مطلق تحصیل در کانادا زبان انگلیسی میباشد که تنها در کبک به زبان فرانسه هم زبان تدریس میشود.

هزینه ی تحصیل در کانادا برای افراد خارجی یا اصطلاحا اینترنشنال چیزی حدود ۱۴ تا ۲۰ هزار سالیانه میباشد.که این هزینه جدا از هزینه ی زندگی میباشد.

چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار نیز هزینه ی زندگی یک سال فرد در کشور کانادا میباشد.که این هزینه بابت خورد و خوراک  پوشاک و مسکن و اینترنت و درمان و انرژی  میباشد. معمولاً ویزاى تحصیلى کانادا متناسب با همان مقطع تحصیلى میباشد و قابلیت رفت و برگشت دارد و دانشجو در زمان تحصیل اجازه کار کردن را دارا میباشد و اگر در زمان تحصیل کارى پیدا کند میتواند نیمى از هزینه هاى خود را پوشش دهد و میتواند به کار دائم و اقامت کشور کانادا برسد .

ویزاى کارى کانادا از طریق اسکیل ورکر و اکسپرس اینترى میسر خواهد بود که یک سیستم امتیاز بندى است که فرد متقاضى بر اساس سن ، مدرک دانشگاهى ، مدرک زبان ، سابقه کار امتیاز کسب میکند .

این نوع ویزا دو مرحله ای میباشد که در مرحله ی اول فرد از ۱۰۰ امتیاز ممکن باید ۶۷ امتیاز اخذ کرده باشد تا وارد پول دوم یا هماهن استخر دوم شود.

و پس از آن وارد گردونه ای شده و در هر ماه میلادی کف امتیازات جهت ورود به خاک کانادا اعلام میشود که هر کس امتیازش به آن میزان رسیده باشد میتواند  ورود کند.

ویزاى سرمایه گذارى  کشور کانادا بسیار پیچیده و زمان بر میباشد و به شما توصیه میشود که قبل از هر اقدامى با موسسات معتبر تماس حاصل کرده و شرایط دقیق را جویا شوید .

درخواست انلاین ثبت نام ویزاى کانادا

درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا هم کاملاً شبیه به درخواست حضوری میباشد و تنها فرقشان این است که در درخواست های آنلاین به جای اینکه متقاضی مدارک خود را به صورت دستی تحویل سفارت دهد، به صورت آنلاین آنها را در سایت رسمی سفارت کانادا آپلود میکند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام به صورت آنلاین، شخص تا ۳۰ روز زمان دارد که برای انجام انگشت نگاری به یکی از مراکز  مراجعه کند و مراحل ثبت نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزا بماند.

جواب ویزا در درخواست های آنلاین معمولاً سریعتر از درخواست های حضوری آماده می شود و پیگیری آن نیز راحت تر است، لذا ما به شما درخواست آنلاین را پیشنهاد می کنیم. طبق آخرین اطلاعیه سفارت کانادا، پروسه ی درخواست ویزا حداکثر ۶۲ روز کاری از زمان انگشت نگاری طول می کشد.

 نکته اى کهرقابل ذکر میباشد کودکان زیر ١۴ سال و افراد بالاى ٨٠ سال نیازى به انجام انگشت نگارى ندارند و فرد دیگرى میتواند مدارک انها را به سفارت تحویل دهد

 امید است که با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم در خصوص اخذ ویزاى کانادا را کسب کرده باشید و به شما توصیه میکنیم که با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقى بین المللى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً رایگان و تخصصى تلفنى بهره مند گردید .

[تعداد: 2    میانگین: 1.5/5]