اخذ تابعیت ایتالیا

اخذ تابعیت ایتالیا

ایتالیا کشورى در جنوب قاره اروپا واقع شده است که شهر رم پایتخت ان میباشد و جمعیتى بالغ بر ۶٠۶٠٠٠٠٠ هزار نفر را  دارا میباشد . این کشور بر روى نقشه همانند چکمه است و جزو کشورهاى توسعه یافته میباشد . زبان رسمی مردم این کشور ایتالیایى میباشد و واحد پول رسمی آن یورو است

در این مقاله که توسط متخصصین موسسه حقوقى عدالت پارس به نگارش درامده است اخذ تابعیت ایتالیا مورد بررسى قرار میگیرد . چنانچه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایتالیا ، کار در آلمان ، تحصیل در انگلستان ، دوره هاى کار اموزى کاندا دارید میتوانید مطالب مرتبط را در سایت موسسه حقوقى عدالت پارس مطالعه نمایید و براى اطلاع از اخذ تابعیت ایتالیا تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید .

تابعیت چیست

تابعیت بدین معنى میداشد که اگر فرزندى تازه بدنیا بیاید به صورت نا خوداگاه تکلیف تابعیت او معلوم میشود که به آن تابعیت دولتى میگویند . در اصل در اخذ تابعیت کشورایتالیا خود طفل هیچگونه دخالتى ندارد و این تابعیت به خون طفل و خاکى که در ان متولد شده است دارد .

اخذ تابعیت ایتالیا از طریق سیستم خون

تابعیت کشور ایتالیا از طریق سیستم خون به همان سیستم نسبى گفته میشود و این به این معنا است که طفل بواسطه خون پدرى که در رگهاى او جریان دارد متعلق به همان جایى است که پدر ان تابعیت دارد . اگر پدر نوزاد ایتالیایى باشد او هم میتواند تابعیت ایتالیایى بگیرد زیرا سیستم تابعیتى ایتالیا از سیستم خون است .

اخذ تابعیت ایتالیا از طریق سیستم خاک

مشخص کردن تابعیت از طریق سیستم خاک به صورتى است که طفلى که تازه بدنیا مى اید با توجه به محلى که متولد شده تابعیت ان تعیین میگیرد . در کشور ایتالیا این امتیاز وجود دارد که نوزادى که تازه متولد میشود اگر داخل هواپیما یا کشتى باشد به دلیل اینکه داراى پرچم خاص ان کشور است تابعیت او را مشخص میکند زیرا در پایگاه هوایى یا دریایى ان کشور به دنیا امده است .

تابعیت ایتالیایی

تابعیت ایتالیایی به تابعیتی گفته می‌شود که به وسیله خط پدری داده شده است، بدون هیچ گونه محدودیت و یا به وسیله خط مادر برای افراد. البته این قانون برای افرادی که از اول ژانویه سال ۱۹۴۸به بعد به دنیا آمدند صدق می‌کند.

شرایط مخصوص اخذ تابعیت ایتالیا

  • پدر در زمان تولد فرزند تابعیت ایتالیا را دارا باشد
  • مادر در زمان تولد فرزند تابعیت ایتالیا را دارا باشد
  • جد پدرى فرزند داراى تابعیت ایتالیا باشد و پدر در کانادا یا کشور دیگرى غیر از ایتالیا بدنیا امده باشد و جد پدرى فرزند در زمان تولد تابعیت ایتالیا داشته باشد .
  • پدر بزرگ مادرى فرزند داراى تابعیت ایتالیا باشد و مادر در کشور کانادا یا کشور دیگرى غیر از اینالیا متولد شده باشد و جد پدر بزرگ مادرى در زمان تولد تابعیت ایتالیا را دارا باشد .

اگر کودکی که در ایتالیا به دنیا بیاید و پدر و مادر او ایتالیایی نباشند به صورت خودکار یک شهروند ایتالیایی محسوب نمی‌شود و شرایط اخذ تابعیت ایتالیا را ندارد، اما این حق به او داده می‌شود تا پیش از این که به سن ۱۸سالگی برسد درخواست تابعیت و شهروندی ایتالیا را ارائه نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ تابعیت کشور ایتالیا در حدود ۱۴ مدرک است که بیشتر آن باید بر روی کاغذ رسمی و ترجمه شده و قانونی باشند. یک لیست از مدارکی که لازم است را تهیه نمایید و اطلاعات آن را به صورت آنلاین به وب‌سایت رسمی وزارت بفرستید و نکته مهم این است که در حدود ۱۸ ماه زمان می‌برد تا نتیجه به شما اعلام گردد.

در این مقاله اخذ تابعیت ایتالیا و شرایط و مدارک ان مورد بررسى قرار گرفت تمام تلاش موسسه حقوقى عدالت پارس بر ان است بهترین شیوه و روش را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین تصمیم  را اتخاذ نمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاورن کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى بین المللى عدالت پارس با سالها تجربه در این راه و داشتن وکلاى زبده و مجرب آماده خدمت رسانى به شما میباشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال