اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى

اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى

 

همانطور که میدانید راههاى مختلفى براى مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا وجود دارد که یکى از این روشها اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى میباشد

در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس به نگارش درآمده است اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى مورد بررسى علمى قرار میگیرد ، براى اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایتالیا ، پاسپورت ایتالیا ، دوره هاى کارآموزى کانادا، کار در آلمان ، تحصیل در کانادا میتوانید مطالب مرتبط را در سایت موسسه حقوقى عدالت پارس مطالعه نمایید و همچنین براى کشب اطلاعات بیشتر من باب اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى مقاله زیر را تا انتها مطالعه نمایید .

بررسى شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى

کشور ایتالیا اخرین کشور اروپایى است که به انجمن گلدن ویزا ملحق شده است . طرح ویزاى طلایى یا همان گلدن ویزا در دسامبر ٢٠١٧ توسط وزارت توسعه اقتصادى به طور رسمى اغاز گردید . کشور ایتالیا موقعیت خوبى  براى سرمایه گذارانى که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند میباشد زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا  و داراى اقتصادى پایدار است .

زیر ساختهاى سیاسى و حقوقى قدرتمندى در ایتالیا وجود دارد و کشور ایتالیا از سرمایه گذاران خارجى بسیار استقبال میکند

سرمایه گذارى درایتالیا

  • حداقل ٢ میلیون یورو در أوراق قرضه دولتى ایتالیا
  • حداقل ٢ میلیون یورو در أوراق قرضه یا سهام شرکتهاى ایتالیایى
  • حداقل یک میلیون یورو در پروژه هاى منافع عمومى ( فرهنگ ، هنر، تحقیق و توسعه ) بدون بازگشت

سرمایه گذاران میبایست مبلغ مشخص شده را طى سه ماه بعد از ورود به ایتالیا در بیزنس مورد نظر تزریق کنند .

با این ویزا مجوز اقامت دو ساله صادر خواهد شد  و در صورتیکه سرمایه گذاران مبالغ مشخص شده را پرداخت نکنند این ویزا پیش از تاریخ انقضاء باطل خواهد شد . در صورت واجد شرایط  بودن این ویزا تا سه سال دیگر قابل تمدید خواهد بود .

دارندگان گلدن ویزا یا همان ویزاى طلایى میتوانند  براى اعضاى خانواده خود از جمله افراد زیر مجوز اقامت را دریافت نمایند :

  • همسر قانونى که حداقل سن آن بالاى ١٨ سال باشد
  • فرزندان زیر ١٨ سال
  • فرزندان وابسته بالاى ١٨ سال ، مانند افرادى که به دلایل ذهنى و جسمى قادر به محافظت از خود نیستند .
  • والدین وابسته ، در صورتى که فرزند دیگرى نداشته باشند
  • والدین وابسته بالاى ۶۵ سال

فرصت هاى سرمایه گذارى در ایتالیا

اقتصاد ملى کشور ایتالیا فعالیت بسیار زیادى در بخش هوا و فضا دارد و در پروژه هاى ساخت و ساز ایستگاه بین المللى هوا  و فضا مشارکت دارد و در بخش خودرو ، از نظر طراحى و تکنولوژى بسیار متمایز میباشد .

ایتالیا داراى فرصت هاى زیادى در تکنولوژى هاى جدید مانند ، فناورى نانو ، زیست فناورى ، محصولات با فناورى بالا میباشد . همچنین براى توسعه پروژهاى علوم زیستى محیط خوبى را اماده کرده است .

همچنین کشور ایتالیا یک بستر لجستیکى براى تجارت بین المللى همراه با سرمایه گذارى هاى جدید و بهترین زیرساخت هاى حمل و نقل و ارتباطات در سراسر مدیترانه میباشد .

در این مقاله اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذارى مورد بررسى گرفت و چنانچه در خصوص اخذ اقامت ایتالیا  از طریق سرمایه گذارى براى شما ابهاماتى وجود دارد میتوانید با مشاوران و مارشناسان نرسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى عدالت پارس با داشتن وکلاى مجرب در این زمینه و أمور بین الملل اماده خدمت رسانى میباشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال