اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

 

همانطور که میدانید یکى از راه هاى اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج میباشد که فرد از طریق ویزاى ازدواج اقدام به این کار مینماید و کشور ایتالیا مانند سایر کشورها از این قانون مستثنى نمیباشد و به افرادى که از طریق ویزاى ازدواج اقدام میکنند اقامت کشور خود را إعطاء مینماید .

در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقى و بین المللى عدالت پارس به نگارش درامده است اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج مورد بررسى قرار گرفته است تا شما بترانید با توجه به شرایط خود بهترین و درست ترین راه را انتخاب نمایید و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایتالیا ، اقامت کانادا ، تحصیل در انگلستان ، دوره هاى کارآموزى کانادا دارید میتوانید مطالب مرتبط را در سایت مطالعه نمایید و براى بدست اوردن اطلاعات من باب اخذ اقامت ایتالیا  از طریق ازدواج تا پایان مقاله ما را همراهى نمایید .

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

کشور ایتالیا به افراد اجازه خواهد داد تا ویزاى ازدواج با جنس مخالف شهروند  ایتالیایى را دریافت نماید و پس از گذشت یک دوره مشخص که رابطه افراد به طول انجامید و یا فرزندى از این رابطه متولد گردید به افراد اقامت دائم إعطاء شود .

همچنین کشور ایتالیا این اجازه را به متقاضیان اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج خواهد داد تا از طریق شخصى که شهروند ایتالیا است و یا اقامت دائم ایتالیا را دارد و قصد ازدواج دارند به صورت موقت وارد این کشور شوند . البته توجه داشته باشید که اقامت دائم به صورت اتوماتیک به متقاضى داده نخواهد شد و براى اخذ اقامت دائم میبایست درخواستى مبنى بر ان داده شود .

براى انکه شخصى بتواند اقامت دائم ایتالیا از طریق ازدواج را کسب نماید باید بر طبق ماده ٨/٧/۶/۵ قانون ٩٢/٩١ عمل نماید .

شهروند خارجى میتواند از طریق ازدواج با داشتن شرایط زیر براى شهروندى ایتالیا درخواست دهد:

  • در ایتالیا دو سال اقامت قانونى پس از ازدواج
  • در خارج از کشور سه سال پس از ازدواج

درخواست اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

متقاضى اخذ اقامت ایتالیا  از طریق ازدواج میبایست فرم خود را به درستى پر نماید و اسناد مربوط به وزارت کشور که براى درخواست شهروندى ارسال شده است را  ارسال نمایند :

  • گواهى تولد صادر شده توسط کشور مبداء که باید کامل با تمام اطلاعات شخصى پر شود .
  • سابقه کیفرى صادر شده توسط کشور مبداء براى متقاضى اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج که ١۴ سال به صورت پیوسته در انجا زندگى کرده است .
  • رسید پرداخت ٢٠٠ یورویى که از تاریخ ٨ اوت ٢٠٠٩ به ازاى هر نفر میبایست از طریق انتقال بانکى بین المللى پرداخت گردد .
  • کپى معتبر از شناسنامه متقاضى به همراه ترجمه ایتالیایى
  • پاسپورت معتبر

مراحل تشکیل و تکمیل پرونده

پس درخواست و تشکیل پرونده به صورت انلاین متقاضى  باید توسط (نماینده دیپلماتیک و یا کنسولى که درخواست را براى شناسایى فرد و تکمیل پرونده و نهایى کردن ان دارد ) منتظر باشد و شامل مدارکى از جمله گرفتن اصل تمام اسناد و هر سند دیگرى که براى درخواست مفید باشد .

در این مقاله اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج مورد بررسى قرار گرفت جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نمایید و از مشاوره کاملاً تخصصى و رایگان تلفنى بهره مند گردید .

موسسه حقوقى عدالت پارس با سالها تجربه و داشتن وکلاى زبده آماده خدمت رسانى به شما عزیزان میباشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


پشتیبانی آنلاین
ارسال